Парламент Франції зняв з Ле Пен депутатську недоторканність

Дата публікації
Перегляди
1213
Парламент Франції зняв з Ле Пен депутатську недоторканність

Reuters

Палку прихильницю Путіна можуть допитати щодо поширення в мережі сцен насильства.

Національні збори Франції погодилися на позбавлення лідерки праворадикалів Марін Ле Пен депутатського імунітету. Тепер голову партії "Національний фронт" можуть допитати, в тому числі й примусово.

Причиною позбавлення імунітету стало розслідування щодо публікацією Ле Пен у Twitter сцен насильства, яке здійснюють члени терористичного угруповання "Ісламська держава". У парламентському комітеті зазначили, що запит судді щодо необхідності позбавлення Ле Пен імунітету є "серйозним і справедливим".

Європарламент позбавив депутатського імунітету француженку Ле Пен

Європарламент позбавив депутатського імунітету француженку Ле Пен

У своїх публікаціях в грудні 2015 року Ле Пен розміщувала сцени страт, які здійснювали бойовики, зокрема вбивство американського журналіста Джеймса Фолі. Згідно з французьким законодавством, публікація фотографій або відео зі сценами насильства може каратись ув'язненням до двох років та штрафом у 75 тисяч євро.

Як уже повідомлялося, розслідування проти Ле Пен почали влітку цього року. Політика по цій справі підозрюють у зловживанні довірою. Звинувачення пов'язані з оплатою її помічників за рахунок Європарламенту.