Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент Сирії визнав геноцидом масові вбивства вірменів у Османській імперії

Парламент Сирії ухвалив резолюцію про визнання геноциду вірменів і розкритикував "спроби заперечувати цей злочин та фальсифікувати історичні факти".

Парламент Сирії визнав масові вбивства вірменів у Османській імперії під час Першої світової війни геноцидом. Відповідну резолюцію у четвер, 13 лютого, депутати ухвалили одноголосно.

Про це повідомляє агентство новин dpa з посиланням на сирійську інформагенцію Sana.

Під час Першої світової війни вірменів у Османській імперії систематично переслідували, серед іншого їх відправляли у "марші смерті" в сирійську пустелю. Територія теперішньої Сирії належала тоді до Османської імперії.

Анкара опирається визнанню вбивств вірменів геноцидом. Історики оцінюють, що жертвами переслідувань та масових убивств стали тоді до півтора мільйона вірменів.

Туреччина, як спадкоємиця Османської імперії, визнає загибель під час Першої світової війни від 300 тисяч до 500 тисяч вірменів, однак заперечує, що мав місце геноцид. Також Анкара протестує проти визнання масових убивств вірменів геноцидом парламентами інших держав. Зокрема, такий крок з боку німецького Бундестагу в 2016 році призвів до суттєвого охолодження у відносинах між двома державами.

Нагадаємо, у громадянській війні в Сирії Туреччина підтримує опозиційні до уряду Башара Асада сили, надаючи в том числі військову допомогу. У Дамаску кажуть також про "турецьку агресію", оскільки турецькі військові проводять операції та присутні в цій країні. Останнім часом військове протистояння між Анкарою та Дамаском в провінції Ідліб загострилося.

Як повідомлялося, у сирійській провінції Ідліб тривають бомбардування та авіанальоти. Війська президента Сирії Башара Асада за підтримки РФ вже понад місяць ведуть активну фазу із захоплення непідконтрольної їм території. Землі Ідлібу продовжує втримувати сирійська опозиція, яка не змогла б протистояти натиску без допомоги Туреччини.

Що відбувається в Сирії, як колишні соратники Ердоган та Путін провалили "мирні" перемовини та заради чого проливають кров в Ідлібі - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 11 відео Бойові дії у Сирії

Поле бою - Ідліб. Криваве протистояння в Сирії. В країні вже понад місяць триває активна фаза боїв за північно-західну провінцію. Війська президента Сирії Башара Асада за підтримки РФ розпочали наступ, який вже охрестили "останньою битвою за провінцію".

Бойові дії у Сирії

Вибір редакції