Парламент Єгипту дозволив президенту ввести війська до Лівії

Дата публікації
Перегляди
1145
Парламент Єгипту дозволив президенту ввести війська до Лівії

Парламентарі одноголосно проголосували за це рішення.

Парламент Єгипту в понеділок, 20 липня, дозволив розміщувати війська за межами країни, уповноваживши на це президента Абделя Фаттаха Ас-Сісі. Це сталося після того, як глава Єгипту пригрозив військовими діями проти сил, підтримуваних Турцією, в сусідній Лівії, де роками триває громадянська війна.

Про це повідомляє Egypt Today.

Рішення ухвалили на закритому засіданні понеділок, присвяченому захисту національної безпеки Єгипту та Лівії від терористичних загроз. Учасники сесії не можуть розголошувати будь-які деталі.

Видання зазначає, що 16 липня президент на зустрічі з лівійськими вождями племен заявив, що Єгипет завжди стояв за мирне завершення війни в Лівії. Однак йому доводиться спостерігати за діяльністю, яка загрожує національній безпеці Єгипту. Він додав, що військова інтервенція країни до Лівії можлива лише за згоди лівійського народу та з дозволу парламенту Єгипту.

Зазначимо, що дозвіл парламенту не свідчить про обов'язкове введення єгипетської армії на територію Лівії.

Бойові дії в Лівії почалися після повалення влади лівійського диктатора Муаммара Каддафі. Зараз країна розділена між урядом на сході, союзником якого є військовий командир Халіфа Хафтар, і урядом національної єдності в Тріполі на заході. 

Єгипет у цій війні підтримує східні лівійські сили, а Туреччина – уряд заходу в Тріполі.

Продовження війни: Лівія звинувачує так званих бійців армії Вагнера у використанні хімічної зброї

Продовження війни: Лівія звинувачує так званих бійців армії Вагнера у використанні хімічної зброї