Партія Меркель зазнала поразки на виборах у Берліні

Негативна реакція з боку суспільства і партії ставить під сумнів, чи буде в наступному році Меркель висувати свою кандидатуру на пост канцлера Німеччини.

Партія (Християнсько-демократичний союз) канцлера Німеччини Ангели Меркель зазнала другої за останні тижні поразки на земельних виборах.

Це вважається найгіршим результатом з 1990 року в Берліні, через те, що виборці відкинули політику відкритих дверей для мігрантів, повідомляє Reuters.ru.

Своєю чергою, антиіммігрантська партія "Альтернатива для Німеччини" набрала 12,9 відсотка голосів і пройшла вже в 10-й земельний парламент з 16.

Такий результат, усього за рік до парламентських виборів, суттєво посилить тиск на Меркель і підвищить напруження і суперечності всередині її табору.

Міністр фінансів Баварії Маркус Зедер відразу ж після результатів назвав цю поразку "другим серйозним попередженням" канцлеру за два тижні.

Варто відзначити, що два тижні тому партія Меркель зазнала сильної поразки на земельних виборах у Мекленбурзі-Передній Померанії на сході країни, яка змусила союз закликати канцлера до посилення міграційної політики. Таким чином, партія вимагає обмежити число прийнятих біженців до 200 тисяч осіб на рік, проти чого виступає Меркель.

Негативна реакція з боку суспільства і партії ставить під сумнів, чи буде в наступному році Меркель висувати свою кандидатуру на пост канцлера Німеччини.

Довіра і підтримка з боку виборців падає - Меркель отримала 18% голосів, що значно менше з 2011 роком - 23,3%.

Соціал-демократична партія Німеччини також здала свої позиції, вона отримала 22,4% порівняно з 28,3% у 2011 році, але тим не менш вона залишилася найбільшою партією в земельному парламенті столиці.

Через те, що дві найбільші партії Німеччини зазнають поразки - це дає можливість з'явитися новим коаліціям, які будуть конкурувати з нинішніми.

У цей час вирвала перемогу "Альтернатива для Німеччини", відома своїми антиєвропейськими настроями.

Нагадаємо, у неділю, 18 вересня, у Росії відбулося голосування на виборах в нижню палату парламенту – Державної думи. Москва вперше організувала вибори до свого парламенту на окупованих українських територіях – в Криму і Севастополі. Україна відмовила Росії в організації виборів на своїй території. Відмова стосується і російських дипломатичних представництв – посольства і консульств.

За даними системи "Вибори", після опрацювання 90% проколів партія Путіна - Медведєва "Єдина Росія" набрала більше 54%, друге і третє місця поділили КПРФ Геннадія Зюганова та ЛДПР Володимира Жириновського – у них по 13%. Також долає прохідний бар'єр "Справедлива Росія".

Залиште свій коментар

Наступна публікація