Перший за пандемію рок-концерт без дистанції у Барселоні: що показав COVID-експеримент

Дата публікації
Перегляди
4912
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Перший за пандемію рок-концерт без дистанції у Барселоні: що показав COVID-експеримент

Фото: Associated Press

"В кінці тунелю є світло", - відреагував на результати дослідження організатор концерту.

Перший від початку пандемії COVID-19 масовий рок-концерт у Барселоні, 4,5 тисячі відвідувачів якого могли нехтувати вимогою щодо соціальної дистанції, не викликав серйозних спалахів коронавірусу. 

Про це у вівторок, 27 квітня, повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що впродовж місяця лише у шістьох учасників експерименту підтвердили захворювання на коронавірус. За словами організаторів, жоден з інфікованих не потребував госпіталізації, а четверо пацієнтів заявили, що заразилися не під час концерту. 

За словами спеціаліста з інфекційних захворювань Хосепа Марії Лібре, шість заражень із 4,5 тисячі - це менше, ніж середній показник поширення інфекції в Барселоні у період проведення концерту. Так, ці дані можна екстраполювати у 131 випадок на 100 тисяч осіб, тоді як загальноміський показник тоді становив 260 випадків на 100 тисяч жителів.

"В кінці тунелю є світло", - відреагував на результати дослідження організатор концерту Хорді Ерреруела.

Тим часом у північно-східній Каталонії в місті Жирона також експериментують із подібною ініціативою, намагаючись допомогти сильно постраждалим внаслідок пандемії ресторанам частково відновити роботу. 

Зокрема, місцевим жителям пропонують обідати в певних ресторанах, а також відвідувати певні концерти і спортивні заходи, використовуючи застосунок для смартфону із підтвердженням COVID-вакцинації, перенесення коронавірусу чи негативного тесту на антиген до SARS-CoV-2.

Гурт Love of Lesbian виступив у Палаці спорту Палау-Сант-Жорді в Барселоні 27 березня. У день заходу всіх учасників перевірили на коронавірус. Окрім того, відвідувачів зобов'язали перебувати в масці, яка входила у вартість квитка. 

Нагадаємо, що концерт влаштували за підтримки місцевої влади та експертів Барселонського фонду боротьби зі СНІДом та інфекційними захворюваннями. Вони хотіли порівняти рівень зараження серед відвідувачів та звичайного населення, щоби побачити, чи може масовий захід, учасники якого мають негативний COVID-тест та перебувають в масці, призвести до спалаху захворюваності. 

"Це ще один маленький крок до того, щоби мати можливість проводити концерти та культурні заходи під час пандемії", - пояснював доктор Борис Револло, вірусолог, який брав участь в організації заходу.

Охочі взяти участь в експерименті розкупили всі квитки, вартість яких варіювалася від 23 до 28 євро. У ціну входили, зокрема, тест на коронавірус та високоякісна маска. Під час реєстрації потенційний відвідувач повинен був обрати місце для тестування в день концерту. Після отримання негативного результату на мобільний телефон покупця надсилали код-підтвердження участі. 

Новини світу: у Барселоні влаштували експериментальний рок-концерт

Новини світу: у Барселоні влаштували експериментальний рок-концерт

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
4912
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація