Після штурму Капітолія в США відкрили 25 справ щодо внутрішнього тероризму

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Після штурму Капітолія в США відкрили 25 справ щодо внутрішнього тероризму

У протестувальників вилучили вогнепальну зброю, "коктейлі Молотова", вибухові пристрої та пластикові стяжки.

У США після масштабного штурму будівлі Конгресу від 6 січня відкрили щонайменше 25 справ щодо внутрішнього тероризму. 

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив член Палати представників Джейсон Кроу, який напередодні зустрівся із американським міністром армії Райаном Маккарті.

"Маккарті заявив, що щонайменше 25 справ про внутрішній тероризм було відкрито внаслідок нападу на Капітолій", - заявив конгресмен. За його словами, у протестувальників вилучили, зокрема, вогнепальну зброю, "коктейлі Молотова", вибухові пристрої та пластикові стяжки.

Міністр також розповів про "можливі майбутні загрози з боку терористів", зокрема в день інавгурації Джозефа Байдена, яка відбудеться у Вашингтоні 20 січня. Зазначається, що Міноборони США "спільно з федеральними та місцевими правоохоронними органами" нині працюють "для координації підготовки заходів безпеки".

Раніше повідомлялося, що у США підвищили заходи безпеки для членів Конгресу, що прямують до Вашингтона напередодні інавгурації.

Нагадаємо, 6 січня на засіданні Конгресу США мали завершити офіційну процедуру підрахунку голосів виборців і оголосити Джо Байдена переможцем. Сотні прихильників чинного президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолія, щоб висловити йому підтримку і почали штурм будівлі. Конгрес тимчасово зупинив засідання.

Внаслідок масових протестів у Вашингтоні загинуло п'ять людей. Щонайменше 40 протестувальників постали перед судом.

Серед затриманих внаслідок штурму Капітолія знайшлися російськомовні. На суді одній людині знадобився перекладач з російської мови.

ФБР вивчає докази можливого планування деякими протестувальниками з Капітолія вбивства конгресменів чи взяття заручників.

Тим часом Twitter вперше в історії назавжди забанив чинного президента США Дональда Трампа, пояснивши це прагненням запобігти можливому насильству. 

Нагадаємо, що чинному американському президентові загрожує найкоротший імпічмент в історії США. Зокрема, члени Палати представників Конгресу США від Демократичної партії закличуть чинного віцепрезидента Майкла Пенса до усунення Дональда Трампа з посади. Трампу закидають підбурювання до заколоту.

Спроба імпічменту Трампа і масові арешти: чим закінчиться штурм Капітолію для США

Спроба імпічменту Трампа і масові арешти: чим закінчиться штурм Капітолію для США

 

Наступна публікація