Післяреволюційний Єгипет може перетворитися на другий Іран

Дата публікації
Перегляди
2249
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Післяреволюційний Єгипет може перетворитися на другий Іран

Єгиптяни на виборах проголосували за радикальних ісламістів / Фото: AFP

Експерти передрікають Близькому Сходу проблеми через те, що на виборах в Єгипті перемагають радикальні ісламісти.

В Ізраїлі бояться, що післяреволюційні вибори в Єгипті, перемогу на яких впевнено здобувають радикальні ісламісти, призведуть до виникнення на Близькому Сході "нового Ірану".

"Сюрпризом стало те, що салафіти посіли друге місце і в сумі в ісламістів буде близько 60%. Салафіти - це товариші ще більш радикальні, ніж "Брати-мусульмани" (які посіли перше місце на виборах – прим. ред.). У результаті виявиться, що поетапна єгипетська революція була ісламською революцією і ми отримаємо другий Іран", - заявив "Сегодня" ізраїльський експерт з Близького Сходу Максим Йосесі.

Втім, влада Ізраїлю продовжує запевняти, що Єгипет навіть з ісламістським урядом буде жити з ними в мирі.

"Два міркування привели ізраїльське керівництво до думки, що мирній угоді 1978 року ніщо не загрожує. Перше, у Єгипту немає претензій до Ізраїлю, як, наприклад, у Сирії з приводу Голанських висот. Єгипет продає Ізраїлю газ. До недавнього часу в Єгипті було багато наших туристів. До того ж війна з Ізраїлем неперспективна справа", - розповів Йосесі.

По-друге, за його словами, Єгипет отримує за мир з Ізраїлем великі американські гроші.

До речі, за даними британського військового експерта Пітера Бейнчлі, насправді Захід уже давно домовився з "Братами-мусульманами" про мирне співіснування.

За його версією, ще в листопаді на переговорах високопоставлених співробітників ЦРУ і представників "Братів-мусульман" було обумовлено, що їм віддадуть Близький Схід, а натомість ісламісти обіцяли не здійснювати теракти в США і знизити ціни на нафту.

Нагадаємо, за попередніми результатами першого туру виборів в Єгипті перемогу здобуває радикальне ісламістське угруповання "Брати-мусульмани", яке було заборонено за президента Хосні Мубарака як екстремістське.

Після голосування в Каїрі, Александрії, Суеці, Луксорі "Брати" отримали близько 45% голосів. На другому місці теж ісламісти - салафітська партія "Ан-Нур", яка набрала 20% (до цього напрямку в ісламі, до речі, зараховуються і радикальні ваххабіти). І лише на третьому - світська прозахідна партія "Єгипетський блок" (10%).

Читайте також:

США постачають на Схід сучасну зброю і створюють антиіранську коаліцію

На виборах в Єгипті перемагають радикальні ісламісти

Скинутий президент Єгипту почав готуватися до свого похорону

Іран націлив на Ізраїль 150 тисяч ракет

Наступна публікація