Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Північна Корея розпочала демонтаж ядерного полігону

Звіт складений на основі останніх знімків полігону, які зроблені комерційними супутниками.

Північна Корея розпочала роботу з демонтажу свого найбільшого ядерного полігону Пунгери, розташованого на північному сході країни, - це випливає зі звіту ресурсу 38North, який займається моніторингом ситуації в КНДР.

Звіт складений з опорою на останні знімки полігону, які зроблені комерційними супутниками. Його автори відзначають, що від моменту публікації минулої доповіді (24 квітня) зі знімків зникло кілька будівель, які забезпечували роботу Пунгери, а також були частково розібрані рейки в тунелі. На знімках не помітно будь-якої значної активності в районі казарм.

ВідеоЛідери обох Корей зустрілися, аби поговорити про мир та відмову КНДР від ядерної програми

На прикордонній території розпочався саміт лідерів донедавна ворожих країн. Вперше за 65 років очільник КНДР перетнув демаркаційну лінію та ступив на землю сусідів. Кім Чен Ин навіть заявив, що готовий відвідати Сеул. Можливо саме сьогодні південно-корейцям таки вдасться остаточно відмовити Пхеньян брязкати ядерною зброєю.

Лідери обох Корей зустрілися, аби поговорити про мир та відмову КНДР від ядерної програми

Фотогалерея КНДР і Південна Корея почали демонтаж пропагандистських гучномовців на кордоні (7 фото)

У той же час, зазначається у звіті, залишилися недоторканими найбільші будівлі в командному центрі полігону. Входи в тунелі досі залишаються відкритими. Спостерігачі пов'язують це з тим, що Пхеньян пообіцяв провести наприкінці травня публічну "церемонію" демонтажу Пунгери, на яку запросять іноземних журналістів.

Нагадаємо, що держсекретар США Майк Помпео займається підготовкою історичної зустрічі Дональда Трампа і Кім Чен Ина, яка має відбутися 12 червня в Сінгапурі. Минулого тижня він провів зустріч з північнокорейським лідером. Метою Трампа є досягнення ядерної угоди, за якою КНДР повинна відмовитися від ядерної зброї на постійній основі та у спосіб, яким це можна буде перевірити. Очікується, що на зустрічі Трампа та Кім Чен Ина буде оголошено про припинення ядерної програми КНДР.

Помпео кілька днів тому запевнив, що США готові сприяти підвищенню добробуту КНДР до рівня Південній Кореї, якщо режим Кім Чен Ина погодиться провести швидке ядерне роззброєння. Пхеньян вже заявив про намір 23-25 травня закрити ядерний полігон, правда деякі експерти вважають, що він вже і так не придатний до використання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції