Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ядерний полігон, який обіцяє закрити Кім, не придатний до використання – WSJ

Для майбутніх ядерних випробувань потрібно буде збудувати новий об`єкт

Пошкодження ядерного полігону КНДР в Пхунгері, який обіцяє закрити північнокорейський лідер Кім Чен Ин, можуть бути набагато більші, ніж було заявлено раніше, що унеможливлює його подальше використання.

Про це йдеться у статті The Wall Street Journal.

Зазначається, що нове дослідження виконувалося дослідниками з Сінгапура, Німеччини, Китаю та США. За їхніми даними, на полігоні, де КНДР проводила підземні ядерні випробування, відбулося обвалення значної частини території, а не декількох тунелів, як повідомлялося раніше.

Результати цього дослідження породжують сумніви щодо успіху майбутніх переговорів лідера КНДР Кім Чен Ина з президентом США Дональдом Трампом. Деякі американські експерти та чиновники вважають закриття цього полігону значним успіхом у перемовинах, але, якщо він вже є не придатним для використання, то його закриття стане лише порожнім жестом від Кіма, щоб отримати вагомий важіль у перемовинах із США та Південною Корею.

Раніше ж американські дослідники, посилаючись на супутникові дані, зазначали, що, незважаючи на те, що тунелі під горою Мантап, де розташований полігон, значно пошкоджені, на ньому все ще можна проводити ядерні випробування.

"Ці висновки дозволяють нам зробити висновок, що велика частина тестового майданчика Пхунгері не працює, і для подальшого тестування може знадобитися суттєва інвестиція в будівництво іншого об'єкта в іншому місці", - підкреслює доцент Наньянського технологічного університету Сінгапура Сільвайн Байрот.

Наприкінці квітня 2018 року китайські вчені дослідили стан полігону за допомогою супутникових знімків і дійшли висновку, що він більше не придатний для використання. Частина гори обвалилася після потужного вибуху восени, коли Пхеньян заявив про випробування водневої бомби. На думку експертів, у Кім Чен Ина немає коштів розгортати випробування в іншому місці, тож ядерну програму він вирішив заморозити.  

ВідеоКитайські вчені пояснили, чому лідер КНДР раптово відмовився від ядерних розробок

На їхню думку, причиною стало обвалення ядерного полігона у горах на півночі країни. Геологи дослідили стан полігона за допомогою супутникових знімків і дійшли висновку, що він більше не придатний для використання. Частина гори обвалилася після потужного вибуху восени. На думку експертів, у Кім Чен Ина немає коштів розгортати випробування в іншому місці.

Китайські вчені пояснили, чому лідер КНДР раптово відмовився від ядерних розробок

Президент США Дональд Трамп проведе зустріч із лідером КНДР Кім Чен Ином 12 червня в Сингапурі. Основною темою перемовин буде денуклеаризація Північної Кореї. Цьому передувала зустріч північнокорейського лідера з президентом Південної Кореї Мун Джеіном, під час якої вони домовились підписати мирний договір, таким чином, формально завершити війну, яка тривала з 1950 року, а також стабілізувати ситуацію на півострові та домогтися розширенню культурних зв`язків між двома Кореями. 

Домовлятися про зустріч Трампа з Кім Чен Ином літав новопризначений держсекретар США Майк Помпео. Востаннє, 9 травня, він повернувся разом з трьома громадянами Штатів, які були звільнені Північною Кореєю з ув`язнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції