Північна Корея відновлює ядерні та ракетні випробування

Дата публікації
Перегляди
2049
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Північна Корея відновлює ядерні та ракетні випробування

Не отримавши від США обіцяної їжі, КНДР пригрозила відновити ядерну програму / Фото: AFP

Влада КНДР офіційно розірвала з США угоду про мораторій на ядерні випробування в обмін на їжу.

Північна Корея відмовилася від мораторію на ракетні та ядерні випробування, про який раніше домовилася зі США в обмін на продовольчу допомогу.

Як йдеться в офіційному повідомленні Пхеньяна, оскільки США порушують умови договору, то КНДР також більш "не вважає себе зобов'язаною його виконувати", передає BBC.

Таким чином, Північна Корея вважає себе в праві у будь-який момент відновити ядерні випробування. За деякими даними, у країні вже триває підготовка до них.

Заява КНДР була зроблена після того, як Рада Безпеки ООН засудила невдалий запуск ракети далекого радіусу дії, який низка країн розглядали як випробування балістичної ракети.

Північна Корея відкинула критику ООН, заявивши, що США не виконали свою частину угоди, призупинивши постачання продовольства в КНДР після запуску ракети.

"США повністю понесуть відповідальність за всі наслідки. Мир дуже дорогий для нас, але гідність нації і суверенітет країни для нас дорожчі", - йдеться в заяві корейської влади.

Нагадаємо, 13 квітня КНДР провела запуск ракети "Инха-3", яка мала вивести на орбіту супутник зв'язку. Однак Південна Корея, Японія та низка західних держав звинуватив владу КНДР в тому, що запуск супутника використовується як прикриття для випробування бойової ракети. В будь-якому випадку, ракета так і не виконала свого призначення – вже через хвилину польоту вона зійшла з траєкторії і впала в Жовте море.

28 березня Вашингтон призупинив поставки обіцяного продовольства (240 тисяч тонн допомоги призначалися дітям і вагітним жінкам).

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2049
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація