Постпред Франції в ООН: єдине пояснення отруєння Скрипаля – це рука РФ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Постпред Франції в ООН: єдине пояснення отруєння Скрипаля – це рука РФ

Отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля / Reuters

Він закликав зміцнити підходи міжнародної спільноти до заборони застосування хімічної зброї будь-де у світі.

Єдиним "розумним" поясненням застосування хімзброї російського виробництва проти російського перебіжчика у Великій Британії на підставі попередніх даних розслідування є лише причетність Росії до цього інциденту.

Про це заявив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делаттре, - пише Укрінформ.

"Ми закликаємо Росію допомогти пролити світло на відповідальність за цей жахливий напад у Солсбері. Ми закликаємо також заявити для ОЗХЗ про свої програми, які не були заявлені Росією раніше",- наголосив Делаттре.

Юлія Скрипаль збирається виписуватися із лікарні у Лондоні

Юлія Скрипаль збирається виписуватися із лікарні у Лондоні

Представник Франції підкреслив, що поява на Близькому Сході, в Азії, а тепер у Європі хімічної зброї – це те, з чим не може миритися міжнародна спільнота. "Ми всі разом заборонили застосування цієї зброї, й тепер це табу порушене", - підкреслив дипломат.

Він закликав зміцнити підходи міжнародної спільноти до заборони застосування хімічної зброї будь-де у світі.

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Ще станом на понеділок, 26 березня, Сергій Скрипаль та його донька Юлія перебували у критичному стані. Про це розповіла прем'єр Британії Тереза Мей.

26 березня західні країни заявили про видворення російських дипломатів. Наразі відомо про відповідне рішення вже 26 країн щодо 150 дипломатів. Видворення дипломатів стало відповіддю на спробу отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії, за яким, як вважає британське слідство, стоїть Москва.

Першою про видворення російських дипломатів оголосила, власне, Велика Британія (23 дипломати), потім до неї приєдналися 15 країн ЄС, США, Канада, Норвегія та Україна.

Наступна публікація