Повернення на Місяць: Трамп підписав "директиву № 1" про дослідження супутника Землі

Дата публікації
Повернення на Місяць: Трамп підписав "директиву № 1" про дослідження супутника Землі

Reuters

Директива, за словами Трампа, переорієнтує американську космічну програму на дослідження та відкриття людства.

Президент США Дональд Трамп підписав "директиву номер один" щодо космічної політики країни, згідно з якою Сполучені Штати відсилатимуть астронавтів на Місяць, у тому числі з метою підготовки наступних тривалих польотів у космос.

Про це пише Укрінформ.

"Директива, яку я підписую сьогодні, переорієнтує американську космічну програму на дослідження та відкриття людства. Це важливий крок для повернення американських астронавтів на Місяць – вперше з 1972 року", - заявив американський лідер.

Він підкреслив, що мета цієї місії - не тільки встановити прапор та залишити сліди на поверхні супутника Землі, але й "створити основу для можливих місій до Марса і очевидно, колись, до багатьох інших далеких світів".

"Президент дослухався рекомендацій Національної космічної ради, і він змінить нашу космічну політику, щоб допомогти Америці стати рушійною силою в космічній галузі, отримувати нові знання про космос, а також стимулювати неймовірні технології", - заявив заступник речника "Білого дому" Хоган Гідлі.

Супермісяць: користувачі заполонили Інтернет світлинами видовищного явища

Супермісяць: користувачі заполонили Інтернет світлинами видовищного явища

Нагадаємо, що раніше США, СРСР (потім Росія - ред), Китай, Європейське космічне агентство реалізовували проекти дослідження Місяця. Але висадити астронавтів на супутнику Землі вдавалося лише американським експедиціям у 1969-му, 1971-му й 1972-му роках. Останніми, хто побував на Місяці, були астронавти місії Аполон-17 у грудні 1972 року. Вони провели там більше трьох діб (майже 75 годин) й успішно повернулися на Землю зі зразками місячної породи.

Нагадаємо, що раніше користувач сайту обміну відероликами Vimeo, відомий під ніком harrisonicus, змонтував короткометражний фільм про політ і висадку на Місяць — з багатьох тисяч фотографій, опублікованих на сторінці "Архів Аполлона".

Наступна публікація