Повернення смертної кари закриє Туреччині двері до ЄС – Могеріні

Анкара отримала чітке попередження від Євросоюзу.

ОБСЄ просить допустити своїх спостерігачів до судів над турецькими заколотниками. В організації з безпеки і співробітництва у Європі наголошують, що хочуть дізнатися про ситуацію та обговорити заходи з турецькою владою, однак поки що Анкара не відповіла на їхній запит, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні турецький парламент підтримав запровадження надзвичайного стану. Принаймні на три місяці Туреччина призупинила на своїй території дію європейської конвенції із прав людини. Такі заходи Анкара називає відповіддю на спробу військового перевороту, яка сталася минулої суботи. Тоді загинуло 290 людей, понад тисячу зазнали поранень.

ВідеоОБСЄ звернулась до Туреччини із запитом про допуск спостерігачів до судів над путчистами

Після невдалого путчу влада покарала вже більше 50 тисяч людей. Майже половину з них заарештували, решту – звільнили з роботи. Президент Ердоган пообіцяв, що на цьому арешти не закінчаться, а також проанонсував повернення смертної кари. Через такі зміни у законодавстві Туреччина може не потрапити до Євросоюзу. Однак міністр юстиції Туреччини вже закликав не враховувати думку ЄС щодо смертної кари.

"Немає ніякого виправдання органам влади реагувати, не беручи до уваги верховентсво права, основні свободи і права людини, а також право на справедливий судовий розгляд. Ми ясно дали зрозуміти, що повернення смертної кари зробить вступ до ЄС для Туреччини неможливим", - запевнила верховний представник ЄС із закордонних питань Федеріка Могеріні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: