Придністров'я обрало нового президента

Придністров'я обрало нового президента

Обраним президентом невизнаної республіки Центрвиборчком офіційно оголосив Євгена Шевчука.

ЦВК Придністров'я офіційно оголосив колишнього спікера парламенту Євгена Шевчука обраним президентом невизнаної республіки.

Шевчук набрав майже 74% голосів. Його суперник по другому туру, Анатолій Камінський, заручився підтримкою лише 20% громадян. Ще 4,5% проголосували проти всіх.

Ігор Смирнов, який керував Придністров'ям багато років, не пройшов у другий тур виборів.

Нагадаємо, що Анатолій Камінський вважався промосковським кандидатом. Таким чином, це вже друга поразка кандидатів, яких підтримував Кремль, на виборах глав невизнаних республік за останні місяці.

Штаб Камінського вже визнав свою поразку. "Розрив між конкурентами значний, що дозволяє нам говорити про поразку в другому турі виборів. Ми посіли почесне друге місце", - заявив представник штабу.

Євген Шевчук - прозахідний кандидат?

Обраному президентові Придністров'я Шевчуку 43 роки, він економіст за освітою. Починав кар'єру в МВС Придністров'я, спеціалізувався на боротьбі з економічними злочинами, пізніше працював у комерційних структурах.

У середині 2000-х Шевчук зайнявся політикою, створена ним партія "Оновлення" представляла інтереси придністровського бізнесу. З 2005-го по 2009 рік Шевчук очолював Верховну раду Придністров'я.

Навесні 2009 року під його керівництвом парламент ухвалив проект закону "Про внесення змін і доповнень до Конституції ПМР". Зокрема, пропонувалося скасувати посаду віце-президента. Ця ініціатива призвела до масштабної політичної кризи і піврічного протистояння між парламентом і президентом; вирішилася ситуація відставкою Шевчука з посади лідера партії "Оновлення" і глави Верховної ради, а також обмеженням повноважень віце-президента.

Замість Шевчука "Оновлення" з осені 2009 року очолював Анатолій Камінський. Кремль зробив відкриту ставку на Камінського: він кілька разів приїжджав до Москви для консультацій.

Водночас Шевчука міністр держбезпеки Володимир Антюфєєв днями звинуватив у лобіюванні інтересів Заходу.

"З моменту відходу в 2009 році з посади спікера, Євген Шевчук став об'єктом інтересу зарубіжних країн. У першу чергу, мова йде про Великобританію, США, Румунію та низку інших держав Євросоюзу. ... Вони просувають Шевчука до влади з метою ліквідації Придністровської державності", - заявив Антюфєєв.

Читайте також:

Фаворит Кремля програв президентські вибори у Придністров'ї

Придністров'я не проти увійти до складу України

Чинний глава Придністров'я вибуває з президентських перегонів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів