Продаж алкоголю та дитячі свята. На чому заробляють путінські "Нічні вовки"

Байкери отримують мільйони рублів від бюджетних грантів.

Члени відомого байк-клубу "Нічні вовки" на чолі зі скандальним Олександром "Хірургом" Залдостановим є потужною бізнес-структурою, яка по всій Росії займається комерційною діяльністю – від продажу алкоголю і медикаментів до охорони та проведення дитячих новорічних дитячих свят. 

"Вожак" байкерів і улюбленець президента РФ Володимира Путіна "Хірург" значиться співвласником компанії ТОВ "Байк.В.Центр", яка займається оптовою торгівлею, пише у своєму розслідуванні Znak.сом. Також прізвище головного російського байкера згадується у засновництві численних громадських організацій. Заступник "Хірурга" Умар Кремлев, своєю чергою, є власником приватного охоронного підприємства, яке отримує мільйонний держконтракти. Так, у 2016 році його компанія уклала контракт на надання охоронних послуг за 16 млн рублів з ДУП "Московське майно", а 2015 року "вовки" отримали 8 млн рублів за охорону музею-садиби "Архангельське".

Крім цього, Кремлеву належать компанії з оптової торгівлі продуктів, виробництва ювелірки, надання посередницьких послуг та діяльності у галузі спорту.

В регіонах діяльність "Нічних вовків" розгорнулася в різних сферах. У Тверській області, Краснодарі, Воронежі і Московської області "вовки" відкрили філії охоронних підприємств. Один з них з'явився і в окупованому Севастополі.

Багато путінських байкерів в регіонах заробляють на життя продажем їжі та алкоголю, а також ресторанною діяльністю.

Низка регіональних "путінських вовків" представлена і в медичній сфері - у торгівлі ліками, медтехніки і навіть надання стоматологічних послуг. Замахнулися представники бакерского клубу і на будівельний бізнес.

Проте, основним джерелом доходів скандальних російських байкерів на федеральному рівні є громадська діяльність.

"Знайомство і навіть цілком дружні стосунки Олександра Залдостанова з президентом Володимиром Путіним – непоганий ресурс, який показує свою капіталізацію", - пише видання.

"Вовки" регулярно отримують бюджетні гранти на досить значні суми. Так, у грудні 2015 року стало відомо, що молодіжна автономна некомерційна організація "Нічні вовки" виграла президентський грант у 9 мільйонів рублів на організацію новорічних ялинок для дітей у байк-центрі. Квиток на такий захід коштував 2 тисячі рублів.

Казкова постановка від "вовків" виявилася політизованою – в ній головними негативними героями виявилися американці. Примітно, що громадським фондам, які займаються допомогою дітям-сиротам, відмовили в отриманні гранту на користь "вовків".

Також байкери "відхопили" 3,5 мільйона рублів на проведення скандального мотопробігу на гору Афон - "з метою розвитку інститутів російської громадської дипломатії, популяризації культурно-історичних цінностей Росії і російського православ'я".

Нагадаємо, днями трое російських байкерів пропутінського клубу "Нічні вовки" намагалися перетнути білорусько-український кордон. Прикордонники не пустили мотоциклістів з сепаратисткими настроями на територію України, щоб попередити можливі провокації.

Російські байкери намагалися влаштувати мотопробіг з Москви до Берліна на честь річниці Дня перемоги. МЗС Росії раніше заявив, що розцінює відмову пропустити в країну байкерів з російського мотоклубу "Нічні вовки" як цинічний і злочинний жест, спрямований на погіршення двосторонніх відносин.

Під час своїх мотопробігів скандальні байкери пропагували сепаратизм і виступали з "кришнашистськими" лозунгами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: