Путін дозволив ФСБістам стріляти по натовпу, жінках і дітях

Працівники ФСБ можуть застосовувати вогнепальну зброю у натовпі у випадках, коли це необхідно.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, за яким співробітники ФСБ мають право стріляти у натовп людей, а також дітей та жінок. Документ опублікований на порталі правової інформації.

Нагадаємо, Держдума схвалила відповідний документ 22 грудня. У ньому йдеться, що працівники ФСБ можуть застосовувати вогнепальну зброю у натовпі у випадках, коли це необхідно для запобігання теракту.

Також стріляти можна під час звільнення заручників, "відбиття групового та збройного нападу на критично важливі і потенційно небезпечні об'єкти чи об'єкти, будівлі, приміщення, споруди органів державної влади".

Зазначимо, у законі йдеться, що силовики повинні спочатку попередити про застосування зброї, а тільки потім починати стріляти. Але цього можна не робити, якщо зволікання буде загрожувати смертю громадянам.

За законом, співробітники ФСБ повинні будуть надати першу допомогу пораненим, а також якомога швидше забезпечити їм лікаря. Про кожний випадок поранення або вбивства силовикам пропонується повідомляти прокуророві протягом 24 годин.

Співробітники ФСБ не нестимуть відповідальність за заподіяння шкоди громадянам або майну. Збитки збираються відшкодовувати з бюджету.

Закон, що регулює правила використання зброї співробітниками ФСБ, внесли в Держдуму в липні 2015 року депутати і сенатори, в тому числі голови профільних комітетів Ради Федерації і Держдуми Віктор Озеров та Ірина Ярова.

Після вибуху російського літака над Єгиптом депутат Держдуми, колишній глава ФСБ Микола Ковальов зажадав дозволити співробітникам ФСБ застосовувати зброю навіть при масовому скупченні людей, якщо існує загроза теракту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: