Путін розказав телефоном Макрону про свої вимоги до України щодо Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найближчим часом має відбутися зустріч у "нормандському форматі".

У телефонній розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном президент Росії Володимир Путін розповів про свої вимоги до Києва задля продовження переговорів у "нормандському форматі" для стабілізації ситуації на Донбасі.

"Під час обговорення перспектив вирішення внутрішньоукраїнського (насправді Росія підтримує бойовиків на Донбасі, направляє туди своїх військових і техніку. – ред.) конфлікту акцентована безальтернативність мінського "Комплексу заходів" як основи врегулювання. Підтверджено взаємний настрій на продовження конструктивної спільної роботи в рамках "нормандського формату". Президент Росії відзначив доцільність ретельної підготовки порядку денного чергового саміту "нормандської четвірки", а також опрацювання тих рішень, які можуть бути схвалені лідерами за підсумками такої зустрічі. В цьому контексті звернено увагу на необхідність виконання Києвом домовленостей, досягнутих під час попередніх зустрічей на вищому рівні в Парижі і Берліні в 2015 і 2016 роках, включно з розведенням сил і засобів на узгоджених ділянках лінії зіткнення і закріплення в письмовому вигляді "формули Штайнмайера", - ідеться в повідомленні Кремля.

Пресслужба президента РФ додала, що "Володимир Путін і Еммануель Макрон дали позитивну оцінку звільненню та передачі 7 вересня утримуваних в Україні і Росії осіб як важливої гуманітарної акції. Висловлено сподівання, що це сприятиме нормалізації російсько-українських відносин".

Нагадаємо, востаннє переговори в "нормандському форматі" на рівні лідерів України, Німеччини, Франції та Росії відбулися в жовтні 2016 року в Берліні. У липні 2019 року у Парижі зовнішньополітичні радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії провели зустріч з метою відновлення роботи "нормандського формату".

19 серпня проведення саміту в "нормандському форматі" стало темою обговорення під час двосторонньої зустрічі між Еммануелем Макроном та його російським колегою Володимиром Путіним. Згодом, і Ангела Меркель, і у Кремлі підтвердили початок підготовки можливого саміту.

Відео Саміт у "нормандському форматі" на вищому рівні має відбутися до кінця 2019 року

Про це домовилися дипломатичні радники чотирьох країн у Берліні. Від України в переговорах брали участь глава МЗС Вадим Пристайко і помічник президента Андрій Єрмак. Зустріч проходила у відомстві канцлера за закритими дверима. Про результат – у сюжеті.  

Саміт у "нормандському форматі" на вищому рівні має відбутися до кінця 2019 року

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції