Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Референдум про незалежність парламент Каталонії вирішив-таки провести

Рішення каталонських депутатів значною мірою суперечить серпневому рішенню Конституційного суду Іспанії.

Парламент Каталонії підтримав плани провести у вересні наступного року референдум про те, чи варто залишатися частиною Іспанії.

Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на EUobserver.

Рішення каталонських депутатів значною мірою суперечить рішенню, прийнятому у серпні Конституційним судом Іспанії, який скасував їхні вимоги щодо незалежності.

Як відомо, 9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії.

Уряд Іспанії відразу оскаржив це рішення, тому дія резолюції були призупинена з 11 листопада минулого року. 1 серпня 2016 року Конституційний суд Іспанії призупинив дію резолюції про незалежність Каталонії.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой неодноразово відмовлявся підтримати будь-які заходи, що могли б призвести до розколу країни.

Зазначимо, що регіональний президент Каталонії Карлес П'юджмонт у сiчнi цього року обіцяв Каталонії незалежність за 18 місяців. Також створювалися державні структури, включаючи каталонський податковий орган, в рамках підготовки до можливого відокремлення Каталонії.

"До кінця червня 2017 року ми будемо мати державні структури i готові стати незалежною державою", - прогнозував П'юджмонт.

Нагадаємо, 11 вересня понад півмільйона людей вийшли на демонстрацію в Барселоні на підтримку каталонських націоналістів з вимогою незалежності від Іспанії.

За даними поліції, у марші в Барселоні взяли участь 540 тисяч осіб.

Менш масштабні акції на підтримку незалежності пройшли також ще у чотирьох містах Каталонії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції