Рівень довіри до українських судів значно зріс - посол ЄС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проте, за словами дипломата, рівень довіри і досі низький.

Порівняно з 2015 роком, рівень довіри до судової влади України значно зріс, але він залишається досить низьким.

Про це повідомив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі під час прес-конференції з приводу презентації звіту "Відбір та оцінювання суддів в Україні".

"Щодо рівня довіри до судової влади, нещодавно було проведено дослідження. Тож, маю сказати, що рівень довіри досить низький, але з 2015 року ситуація значно покращилася", - сказав він.

За словами посла, в процесі відбору суддів Україні необхідно вдосконалити взаємодію між ВККСУ та Громадською радою доброчесності.

"Наразі триває відбір до новостворених судів і до Вищого антикорупційного суду. Саме в рамках спільної дискусії ми можемо розробити певні кроки для відбору суддів. Нашим завданням є зробити так, щоб не викликати сумнів. Наріжним каменем відбору є перевірка доброчесності і підтримання стандартів етики. Ми вважаємо, що в процесі відбору необхідно вдосконалити взаємодію між ВККСУ та ГРД", - додав Мінгареллі.

Нагадаємо, згідно з проектом бюджету України на 2019 рік для створення Антикорупційного суду виділять 287 мільйонів гривень.

Раніше, 12 липня, Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Також було підтримано поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах, на ухваленні наполягали в Міжнародному валютному фонді.

ВідеоПрезидент підписав закон про утворення Вищого Антикорупційного суду

Це документ, що запускає механізм створення цього органу в Україні. За цей президентський законопроект депутати проголосували минулого тижня, а Петро Порошенко поставив свій підпис в присутності випускників Інституту міжнародних відносин Київського університету.

Президент підписав закон про утворення Вищого Антикорупційного суду

Залиште свій коментар

Вибір редакції