Росія через санкції призупинила спільні з США ядерні дослідження

Про це повідомляє сайт російського уряду.

Росія заявила про припинення дії Угоди між урядами Росії і США про співпрацю в наукових дослідженнях і розробках у ядерній та енергетичній сферах. Про це повідомляється на сайті російського уряду.

Цю угоду, йдеться в повідомленні, було підписано 16 вересня 2013 року у Відні, і було спрямовано на науково-технічне співробітництво в галузі використання атомної енергії в мирних цілях, у тому числі ядерній безпеці, проектуванні атомних станцій, інноваційних видах реакторного палива, використанні ядерних і радіаційних технологій у медицині та промисловості, поводженні з радіоактивними відходами.

Російська сторона заявляє, що призупинення дії угоди пов'язано з введеними проти Росії санкціями.

"Дії, вжиті США у зв'язку з введенням санкцій проти Росії, безпосередньо торкнулися напрямів співробітництва, передбачених Угодою. У квітні 2014 року держкорпорацією "Росатом" було отримано лист з Бюро Міністерства енергетики США при Посольстві США в Москві, в якому з посиланням на вказівки, отримані з Вашингтона, повідомляється про припинення співпраці в галузі атомної енергетики у зв'язку з подіями в Україні... В рамках заявленої американцями лінії пішли скасування двосторонніх зустрічей і заходів з атомної енергетики, що може бути кваліфіковано як порушення пункту 3 статті IV та пункту 1 статті X Угоди. Регулярне продовження США санкцій проти Росії, в число яких входить і припинення російсько-американського співробітництва в галузі атомної енергетики, вимагає прийняття контрзаходів щодо американської сторони", - наголошується в повідомленні влади РФ.

Нагадаємо, 3 жовтня Кремль припинив Угоду між Росією і США про утилізацію плутонію, заявивши, що можуть відновити її після скасування санкцій. Проте в Білому Домі заявили, що підтримку України не скасують, крім того можуть ввести нові санкції через Сирію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: