Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія лякає ЄС зривом постачання газу через антимонопольний штраф "Газпрому"

АМКУ вимагає від "Газпрому" сумарно 172 млрд грн, включаючи штраф і пеню за його несвоєчасну сплату.

У Росії вважають, що штраф АМКУ для "Газпрому" у 172 млрд гривень представляє ризик для стабільності транзиту газу до ЄС.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак,  передає "112 Україна"

"Ми висловили занепокоєність, передали листа з тим, щоб отримати оцінку Єврокомісії стосовно цього рішення української сторони. Також мною були підписані листи міністрам країн, які є споживачами російського газу, що отримують транзитом через Україну. Аналогічні листи з висловленням відповідної стурбованості. Вважаємо, що це безпрецедентний випадок, який лише збільшив ризики проходження зими і належного постачання європейських споживачів", - сказав Новак.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України вимагає від російського "Газпрому" сумарно 172 млрд грн, включаючи штраф і пеню за його несвоєчасну сплату.

За прострочення 140 днів нараховувалася пеня в розмірі 180,5 млрд грн. Разом з тим, відповідно до ст. 56 закону "Про захист економічної конкуренції", розмір пені не може перевищувати розмір штрафу, тому комітет подав позов про стягнення 85,966 млрд грн штрафу і 85,966 млрд грн пені.

Пеня складає 1,5% від суми штрафу в день. "Газпром" отримав рішення 4 березня, а термін добровільної сплати закінчився 4 травня 2016 року. Суд продовжить розгляд позову АМКУ 21 листопада.

Залиште свій коментар

Вибір редакції