Антимонопольники виставили "Газпрому" рахунок на 172 млрд грн

Суд продовжить розгляд позову АМКУ 21 листопада.

Антимонопольний комітет України вимагає від російського "Газпрому" сумарно 172 млрд грн, включаючи штраф і пеню за його несвоєчасну сплату.

Про це повідомив представник АМКУ в Господарському суді Києва в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

"За прострочення 140 днів нараховувалася пеня в розмірі 180,5 млрд грн. Разом з тим, відповідно до ст. 56 закону "Про захист економічної конкуренції", розмір пені не може перевищувати розмір штрафу, тому комітет подав позов про стягнення 85,966 млрд грн штрафу і 85,966 млрд грн пені ", - сказав представник АМКУ.

Пеня складає 1,5% від суми штрафу в день.

"Газпром" отримав рішення 4 березня, а термін добровільної сплати закінчився 4 травня 2016 року.

Суд продовжить розгляд позову АМКУ 21 листопада.

Нагадаємо, 5 жовтня, Антимонопольний комітет України подав до господарського суду міста Києва позовну заяву про примусове стягнення з "Газпрому" штрафу у майже 86 млрд гривень. Про це повідомляє АМКУ. Позов стосується також стягнення пені та зобов'язання виконати рішення комітету стосовно припинення порушення антимонопольного законодавства України. 

Раніше АМКУ оштрафував "Газпром" за зловживанням монопольним становищем при транзиті через Україну на понад 85 млрд грн. Перший заступник голови Антимонопольного комітету України Марія Нижник зазначила, що НАК "Нафтогаз України" має право вимагати подвійну компенсацію від "Газпрому" за шкоду, завдану у зв'язку з монопольними порушеннями під час транзиту газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: