Росія не зупиниться на захопленні української ГТС - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
3460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія не зупиниться на захопленні української ГТС - ЗМІ

Фото: Сегодня

Путін чекає, поки Янукович "приповзе" до нього після невдач з Європою.

Українське видання з'ясувало, чим саме прагне заволодіти влада Росії на території України.

Прийнято вважати, що заповітна і найбільш ласа мета Кремля - ​​українська газотранспортна система. І вся заковика тільки в тому, під яким соусом та в яких пропорціях буде замішано зовнішнє управління українською ГТС.

Однак, за даними ЛІГАБізнесІнформ, така постановка питання не зовсім вірна. "Кремлівських газових бенефіціарів цікавлять гроші. Кілометри труб - ніщо, якщо їх експлуатація не приносить прибутку ", - йдеться в статті.

"Якби справа була тільки в ГТС, здали б ми її вже давно. Як миленькі. До цього готові всі", - нарікає в розмові одне з джерел видання, близьке до російсько-українських переговорів.

Головна мета російських переговірників - максимізація прибутку. Як повідомляють джерела видання, близькі до "Газпрому", після провального саміту Україна-ЄС та призупинення кредитування МВФ, "наші зрозуміли, що рано чи пізно Янукович приповзе до них на колінах".

"До того часу діючий контракт буде у всьому влаштовувати Москву. І за розрахунками Путіна, після того як Янукович "приповзе", з нього можна буде вимагати щось більше, ніж ГТС. Без чого не буває грошей на газовому ринку? Без контрактів і споживачів. І саме в цьому аспекті Україна представляє для Кремля особливий інтерес", - йдеться в статті.

Україна - не просто транзитна територія, а ринок збуту газу. Причому, найбільший у всій Європі, додає видання.

"Зрозуміло, що зараз, після європейського провалу Києва, Кремль бачить Україну виключно в якості своєї здобичі", - підтверджує цю версію директор енергетичних програм аналітичного центру НОМОС Михайло Гончар.

За словами експерта, кінцева мета Росії в цій ситуації - максимальна економічна експансія. "Це певна філософія нової інтеграції, інтеграції через економічне домінування шляхом отримання контролю над інфраструктурою", - вважає він.

При цьому, як говорять близькі до переговорів джерела, зараз в обмін на чергову знижку Кремль, крім газотранспортного консорціуму, вимагає дві речі: прямий доступ на український ринок газу шляхом передачі "Газпрому" контролю над облгазами та отримання контролю над українськими підземними сховищами газу.

"Обидві ці умови неприйнятні не те щоб для держави України, а й для оточення Віктора Януковича, який будує на непрозорих газових схемах свій бізнес", - підкреслює видання.

Нагадаємо, у вівторок, 17 грудня, глава "Газпрому" Олексій Міллер і міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко провели чергові переговори.

Читайте також:

Газпром" радить Україні здати ГТС у музей

Кучма з Путіним могли створити "РосУкрЕнерго" - Ющенко

"Газпром" хотів купити частину української ГТС за 4 млрд доларів - ЗМІ

Україна не продасть Росії свою ГТС

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація