Росія зупинила постачання нафти до Білорусі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Білоруси вже шукають альтернативні джерела постачань.

Росія повністю зупинила постачання нафти до Білорусі, її два нафтопереробних заводи знизили завантаження до мінімуму.

Про це заявили у компанії "Белнефтехим", передає ТАСС.

"Поставки російської нафти не здійснюються. Завантаження нафтопереробних заводів знижене до мінімального технологічно дозволеного рівня", - зазначили в концерні.

Також там повідомили, що наразі Білорусь працює над контрактами на постачання нафти у січні, а також шукає альтернативні джерела імпорту нафти.

У російській "Транснефти" пояснили, що не отримали заявок від нафтовидобувних компаній Росії на постачання нафти до Білорусі. Водночас, там наголосили, що транзит нафти через білоруську територію триває.

"Транснефть" здійснює прокачку в рамках заявок від нафтових компаній. Починаючи з 1 січня, у нас немає заявок від нафтових компаній на постачання на білоруські НПЗ. При цьому транзит через Білорусь триває в повному обсязі", - підкреслив офіційний представник "Транснефти" Ігор Дьомін.

Нагадаємо, 31 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко за підсумками телефонних розмов із російським лідером Володимиром Путіним доручив завершити переговори з Росією по нафті. Він зібрав нараду з керівництвом нафтохімічного комплексу і доручив припинити перемовини і шукати альтернативні постачання. Російські ЗМІ пишуть, що президенти Білорусі та РФ, ймовірно, не дійшли згоди щодо постачання нафти на 2020 рік, а тому вже від 1 січня вони можуть припинитися.

Відео Білорусь вже у грудні виставить Росії рахунок за "брудну" нафту

Йдеться про забруднення нафтогону "Дружба", яке сталося навесні. До труби, що переганяє нафту з Росії до Європи через Білорусь, Україну та Польщу, потрапили хлориди. Тоді довелося призупинити як транзит, так і переробку "чорного золота".  

Білорусь вже у грудні виставить Росії рахунок за "брудну" нафту

Залиште свій коментар

Вибір редакції