"Русская весна" в Україні: Москва хоче відкрити новий фронт - Wiadomosći

Дата публікації
"Русская весна" в Україні: Москва хоче відкрити новий фронт - Wiadomosći

РФ може захопити частину Бессарабії / ТСН.ua

Кремль може відкрити західний коридор до Криму.

Росія, яка збільшує кількість військової техніки на Донбасі і маскує її під українську, хоче відкрити новий фронт та захопити частину Бессарабії Буджак -  прикордонний район України із Молдовою та Румунією, повідомляють Wiadomosći. Саме над цієї територією росіяни запускали на розвідку свої безпілотники.

"Як переконують аналітики, вторгнення в Україну не повинно проходити із Донбасу. Росіяни проводять розвідувальні польоти на безпілотниках над  Буджаком - районом, що межує із Румунією й Молдовою та є частиною Бессарабії. Це нова турбота для українських стратегів. Освоєння цього ізольованого від решти України регіону дозволить пробити коридор до Криму із західного боку, а не зі сходу через Запорізьку та Херсонську області", - пише польський журналіст Збігнев Параф'янович.

Як продовжує далі журналіст, така стратегія для Росії має декілька інших переваг.

По-перше, це багатонаціональний регіон, де лише половина населення – українці, тому тут легше уникнути потенційного національного повстання. По-друге, Буджак ізольований від решти України, тому, аби сюди доїхати, потрібно перетнути один із двох мостів через Дністер. Підірвавши ці мости, росіяни позбавлять українську армію можливості одночасної ефективної наступальної дії.

Територія Буджаку зручна для Росії, бо близька до Придністров'я та Криму / Wikipedia

Ще одна перевага – це близькість до невизнаного Придністров'я, де розміщені російські війська та спецназ. Поза тим, у столиці Придністров'я - Тирасполі - є розширені злітно-посадкові смуги, на які зможуть приземлятися великі транспортні літаки.

При цьому Збігнев Параф'янович посилається на один з матеріалів видання The Economist. Зокрема, для жителів Буджаку буде не важко змінити своє громадянство, оскільки ці терени за останні 200 років належали до десяти різних держав. Видання також пише, що керівництво Бессарабської Народної Республіки набиратимуть із колишніх радянських офіцерів у Болграді, звідки родом теперішній президент України Петро Порошенко. Автори пояснюють, що Болград та його околиці населяють переважно етнічні болгари та гагаузці, тому питання вірності офіційному Києву достатньо хитке.

Захоплення Буджаку дасть Росії перевагу не тільки в конфлікті із Києвом, але й над румунською територією Бабадаг, де розміщена тренувальна база Збройних Сил США, звідки американських військових перекидають на Близький Схід.

Нагадаємо, що "радник" Путіна попередив про можливе вторгнення російської армії в Україну.

Наступна публікація