Російське МЗС викликало представника посольства США – вгледіло агітацію мітинга в Москві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там вважають, що США нібито намагаються втрутитися в справи Росії.

МЗС Росії викликало радника-посланника посольства США в Москві Тіма Річардсона через те, що на сайті посольства і в твіттері управління з консульських питань Держдепартаменту опублікували схему несанкціонованої акції 3 серпня.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

У публікаціях дипвідомство радить громадянам США уникати районів, де буде проходити неузгоджена акція. Разом з цим у повідомленні є схема акції, яку зазвичай відомство не публікує.

Такий вигляд мають попередження про акції в Гонконгу, Гватемалі та низці міст у Малаві.

А такий – попередження про акцію в Москві.

У російському МЗС вгледіли в цьому заклик до участі в протесті та зробили представлення послу.

"Підкреслили, що розцінюємо розміщення складеної організаторами схеми проведення незаконного заходу як агітацію на користь участі в ньому і заклик до дії, що є спробою втручання у внутрішні справи нашої країни", - заявили у російському відомстві.

Нагадаємо, уже три тижні поспіль в Москві відбуваються масові мітинги з вимогою провести вільні вибори до міської думи. Мерія мітинги забороняла, силовики жорстоко розганяли протестувальників. На кожній з двох останніх акцій російські правоохоронці затримали понад тисячу людей. Втім це не зупиняє людей.

7 серпня, російський Центрвиборчком остаточно відмовив соратниці опозиціонера Олексія Навального та лідерці московських протесів Любові Соболь в участі у виборах до Мосміськдуми, сьогодні таке рішення ухвалили за скаргою Дмитра Гудкова.

Новий мітинг запланований на 10 серпня – його, на відміну від інших, погодила мерія. Акція має відбутися на проспекті Сахарова о 14:00, його заявлена ​​чисельність - до 100 тисяч осіб. Втім і його вже погрожують скасувати.

Що відбувається вже кілька тижнів у Москві та як російська влада намагається боротися з протестами блокуванням інтернету та отруєнням - у матеріалі ТСН.ua.

Відео Москва протестує: що відомо про потерпілих на даний момент – пряме включення з Тимуром Олевським

Москвичі вийшли на вулиці через те, що тамтешні виборчі комітети не зареєстрували на місцеві вибори жодного незалежного чи опозиційного кандидата. Незареєстрована кандидатка Любов Соболь запропонувала провести "Прогулянку містом за чесні вибори", яка за російськими законами теж не була легалізована. Люди почали організовуватися самостійно через соціальні мережі. Станом на 4 серпня більше ніж тисячу людей затримали, серед яких 81 неповнолітній та 14 журналістів, 18 людей госпіталізовано, побитий щонайменше один підліток. Деталі розповів очевидець – журналіст Тимур Олевський.

Москва протестує: що відомо про потерпілих на даний момент – пряме включення з Тимуром Олевським

Залиште свій коментар

Вибір редакції