Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Румунський "майдан": на вулиці міст вийшло понад півмільйона громадян

Лише на площі перед будівлею уряду в Бухаресті перебуває понад 250 тисяч протестувальників.

У Румунії тривають акції протесту, у яких беруть участь понад 500 тисяч громадян. Головна вимога мітингувальників – відставка уряду під керівництвом Соріна Гріндяну.

Про це інформує Укрінформ.

На площі Вікторія перед будівлею уряду в Бухаресті знаходяться понад 250 тисяч протестувальників. Маніфестанти скандують "Геть уряд!", "Ми хочемо, щоб країною керували чесні люди, а не мафія!", "Відставка!" тощо.

Маніфестації тривають, незважаючи на скасування урядових постанов про помилування та про внесення змін у кримінальне законодавство. Акції протесту відбуваються і в великих містах країни – Клужі, Тімішоарі, Бистриці, Яссах та інших. Це найбільші антиурядові маніфестації з часів падіння комуністичного режиму в Румунії в грудні 1989 року.

Додамо, що кілька годин тому на засіданні уряду Румунії були анульовані екстрені постанови про помилування та про внесення змін у кримінальне законодавство. Натомість, уряд доручив міністерству юстиції провести розширені публічні дебати щодо анульованих уже постанов.

Акції протесту почалися кілька днів тому саме після прийняття екстрених - в обхід парламенту - постанов про помилування та про внесення змін у кримінальне законодавство. Більшість учасників акцій протесту вважають, що так уряд фактично узаконив корупцію і хабарі.

Фотогалерея Опудала урядовців в тюремному камуфляжі та тисячі людей. У Румунії тривають антикорупційні протести (14 фото)

Нагадаємо, у вівторок, 31 січня, уряд таки схвалив скандальну постанову щодо декриміналізації деяких злочинів. Практично одразу після того як стало відомо про ухвалення постанови, на вулиці Бухареста і низки великих міст на знак протесту вийшли тисячі людей. 

Зауважимо, що постанова, зокрема, декриміналізовувала корупційні діяння і випадки перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, якщо збитки не перевищують 200 тисяч леїв або ж майже 48 тисяч доларів.

Інша постанова вводила амністію для ув'язнених, які були засуджені до 5 років тюремного ув'язнення, вагітних жінок і жінок, у яких вдома залишилися неповнолітні діти, за винятком ґвалтівників та рецидивістів. Також передбачається зняття судимості із засуджених до умовних тюремних термінів. 

ВідеоТисячі людей знову вийшли на вулиці Бухареста протестуючи проти рішення уряду

Залиште свій коментар

Вибір редакції