Саміт G7 на Сицилії спричинив скандали з "кумівськими" тендерами

А місцева влада поскандалила з адміністрацією президента США.

З натівського саміту в Брюселі частина світових лідерів поїде разом на італійську Сицилію, адже вже завтра зранку там зустрічається Велика Сімка, йдеться в ТСН.12.00.

Її за кілька місяців до саміту певні кола в Італії намагалися зробити Великою Вісімкою, запросивши Росію. Але на таку пропозицію ніхто не пристав, тож Путін до Італії не їде.

Крихітне містечко Таорміна на італійському острові Сицилія готове до безпрецедентного в своїй історії з'їзду високих гостей. Для американського президента Дональда Трампа це перший офіційній політичний саміт. Адже в НАТО настільки злякалися його непередбачуваності, що зробили вигляд, наче це просто неформальна зустріч.

До клубу Велика, сімка крім США, входять ще Італія, господарка цьогорічного саміту, Німеччина, Франція, Велика Британія, Канада та Японія. Тривожною для України є позиція, яку заявляло останні місяці багато італійськіх посадовців, мовляв, давайте повертатися до формату Великої Вісімки, себто налагоджувати контакті з Росією. Офіційного запрошення до Таорміні Путін все ж не отримав, однак про це стовідсотково говоритимуть лідери держав за зачиненими дверима.

Ще місяць тому міністр закордонних справ Франції розповів журналістам, що держсекретар США Тіллерсон на зустрічі дипломатів G7 прямо спитав: чому американські платники податків мають перейматися Україною. Зараз Тіллерсон озвучує геть іншу позицію, мовляв, з Великої Сімки Росію вигнали через війну з Україною, тож доки Мінські угоди не будуть виконані, назад вона не повернеться.

Саме маленьке містечко, де буде проходити велика зустріч вже майже готове, хоча готуватися до саміту і не думали до останніх тижнів.

Відео Трамп запевнив, що його позиція щодо анексії Криму збігається з європейською

Будівельники у Таорміні з'явилися лише півтора місяця тому. Тендери на проведення всіх робіт оголошували в останній момент. Винні, начебто, обставини. Землетрус і політична криза. Тому конкурси відбуваються за максимально спрощеною процедурою.

"З огляду на процедури, які настільки спростили, ми побоюємося проникнення мафіозних структур. Роботи проводять на Сицилії, ми не можемо закривати очі на об'єктивний стан речей", - заявили в антимонопольному комітеті.

Хоча скандалів, пов'язаних безпосередньо з мафією вдалося уникнути, італійська преса твердить: підряди роздали нечесно.

"Компанія, що належить двоюрідному братові колишнього міністра; підприємство, що задіяне в афері із завданням збитків Європейському союзу, приватне підприємство державного чиновника. Це лише деякі з щасливих підрядників G7, заходу, що обійдеться платникам податків у 45 млн євро", - пише місцева преса.

У мерії Таорміни виправдовуються, що все чисто і прозоро, підрядників перевіряють. А що так швидко, то це фірмовий стиль Сицилії.

Журналісти ТСН поцікавилися у префекта Рікардо Кантоне, чи дійсно зустріч сімох голів найбагатших держав світу організовують за принципом "кумівства". Він такого не бачив.

Відео На Сицилії стартує саміт "Великої сімки"

"Я можу відповісти за ту частину, якою я опікувався особисто - інфраструктура. Конкурс був відкритий, виграли 35 компаній із майже 3 тисяч. Вони зробили дороги в усьому регіоні за найменшими розцінками. Це щодо моєї частини, за решту відповісти не можу, але не думаю, що там є проблеми", - заявив надзвичайний комісар G7. 

Без чого іще не могло відбутися саміту в Таорміні - це без вертолітних майданчиків. Для президентів, що сюди злітаються, вони необхідна умова безпеки. Щоправда, мер переконує, містечко зі сторічною історією туризму і без цього упоралось.

"Від натівської бази Сігонелли до Таорміни лише півгодини, а президентський кортеж навіть за 20 хвилин доїде. Тож це не "кінець світу" проїхати 20 хвилин в автомобілі", - запевнив мер.

Але і майданчик не догодив американському президенту, проїзд від нього до готелю, де проходить саміт, завузький для розкішного трампівського кадиллаку. Пересадити Трампа на електрокар не погодилися. Своєю чергою, італійці не погодилися розширювати історичні дороги Таорміни. Одна з головних місцевих вулиць 900 метрів завдовжки. 30 машин американського кортежу займуть її майже всю.

Залиште свій коментар

Вибір редакції