Саміт ЄС обговорив Brexit, санкції проти Росії та членство України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Брюсселі можуть випрацювати документ, який дозволить нівелювати наслідки референдуму в Нідерландах.

Україна і Британія – головні питання на порядку денному саміту ЄС у Брюсселі. Лідери країн Євросоюзу присвятили переговорам два дні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про хід виконання мінських домовленостей доповіли Меркель та Олланд. Висновок —підстав для скасування санкцій проти Росії немає. Рішення про продовження має бути ухвалене протягом наступних днів. Більш детально до ситуації в Україні повернуться восени.

Щодо Нідерландів, то в Гаазі намагалися знайти вихід із глухого кута, в якому опинилися через референдум по угоді про асоціацію України та ЄС — у квітні голандці проголосували проти неї. Нічого в Нідерландах не придумали, тож переклали це на Брюссель. Тепер це може бути якійсь документ, який оголошує, приміром, що угода про асоціацію не означає вступу України в ЄС, чи щось подібне. І цей крок буде скоріше для внутрішнього використання — у Нідерландах скоро вибори, тож політикам треба щось сказати про виконання думки, яку виборці висловили на референдумі.

Відео Про що говорили в перший день саміту ЄС у Брюсселі

Також у Брюсселі не бачать можливості скасувати вихід Великої Британії з ЄС. Голосування на референдумі — це подія, яку в Європі політики не можуть ігнорувати. Тому із сумом і жалем, але кажуть, що королівство має вийти з ЄС. Водночас Меркель запевняє, що насильно Велику Британію виключати з ЄС ніхто не буде. Щоби процес розпочався офіційно — Лондон має подати заявку. Цього точно не станеться до осені. На континенті вирішили дати Великій Британії трохи часу. "Ми будемо дивитися, як Велика Британія вирішить визначити свої відносини з ЄС. Ми не можемо сказати це сьогодні. Чим швидше це буде зроблено, тим менше невпевненості буде. Але ми не можемо прогнозувати, як це вплине на наші майбутні стосунки", - пояснила Меркель.

Наступний саміт відбудеться у вересні в Братиславі. Саме на ньому будуть детально говорити про вихід Великої Британії. В Брюсселі роздратовані, що в політиків, які агітували за Brexit, не виявилося реального плану подальших дій. Щодо скасування результатів референдуму — Меркель сказала, що це неможливо. Але серед журналістів та експертів "гуляє" один варіант. У Британії імовірні вибори. Якщо якась партія проголосить у програмі збереження членства королівства в ЄС — і з таким гаслом переможе.

Залиште свій коментар

Вибір редакції