Ще одна країна відкликала посла в Ірані

Вже п'ять країн стали на бік Саудівської Аравії в конфлікті з Іраном.

Кувейт відкликав свого посла в Ірані у зв'язку з дипломатичною кризою, пов'язаною з протистоянням між Саудівською Аравією та Іраном.

Про це повідомляє Al Jazeera з посиланням на офіційне інформаційне агентство Кувейту.

Кувейт став п'ятою країною, яка стала на бік Саудівської Аравії і розірвала або обмежила дипломатичні відносини з Іраном.

Разом з саудівцями повністю розірвала відносини з Іраном влада Бахрейну. Об'єднані Арабські Емірати повністю розривати стосунки не стали, але знизили їх якість до рівня тимчасових повірених, відкликавши посла. Так само вчинив і Судан.

Це - реакція на жорстку критику Іраном страти 47 осіб в Саудівській Аравії, зокрема відомого шиїтського проповідника Німра аль-Німра і розгром саудівського посольства в Тегерані.

Захід висловлює занепокоєння тим, що таке загострення відносин Саудівської Аравії та Ірану негативно вплине на врегулювання сирійської кризи, в якій країни відстоюють інтереси різних сторін.

Саудівська Аравія розірвала дипломатичні стосунки з Іраном

В іранських дипломатів є дві доби на те, аби покинути країну. Слідом за нею на аналогічний крок щодо Ірану пішов Бахрейн. Об’єднані Арабські Емірати повністю розривати відносини не стали, але знизили їхню якість до рівня тимчасових повірених, відкликавши посла, так само вчинив і Судан. Це реакція на жорстку критику Іраном щодо страти сорока семи людей в Саудівській Аравії. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: