Сенатори США пропонують створити "гібридний трибунал" щодо воєнних злочинів у Сирії

До складу цього трибуналу зможуть увійти сирійські та іноземні юристи.

Група сенаторів США в п'ятницю, 7 квітня, внесла на розгляд верхньої палати Конгресу США законопроект, згідно з яким в Держдепартаменті повинні будуть розглянути питання про створення "гібридного трибуналу" для розслідування "воєнних злочинів і злочинів проти людяності" в Сирії.

Текст пропозиції оприлюднили на сайті комітету Сенату США з питань міжнародних відносин.

Авторами документа стали члени як Республіканської, так і Демократичної партій, в тому числі лідери комітету Сенату у закордонних справах республіканець Боб Коркер і демократ Бен Кардін, а також колишній учасник президентських перегонів Марко Рубіо.

Згідно з текстом ініціативи, не пізніше 180 днів після вступу законопроекту в силу держсекретар США Рекс Тіллерсон та інші представники його відомства високого рангу повинні будуть розглянути "можливість і доцільність створення потенційних механізмів правосуддя для перехідного періоду в Сирії, в тому числі гібридного трибуналу для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, здійснених в Сирії від березня 2011 року".

До складу даного тимчасового трибуналу зможуть увійти сирійські та іноземні юристи, "судді та інші професіонали", завданням яких стане "судове переслідування осіб", підозрюваних в скоєнні описаних в законопроекті злочинів.

Крім того, сенатори пропонують наділити держсекретаря правом надавати підтримку людям і організаціям, які ведуть пошук тих, хто здійснював подібні злодіяння, збирають документи і докази, проводять розслідування і захищають свідків.

Спочатку документ повинні будуть підтримати в комітеті, після чого його передадуть на розгляд до Сенату. Однак для того, щоб відправитися на підпис до президента, документ також повинен бути схвалений ще Палатою представників Конгресу США.

Нагадаємо, американські есмінці USS Porter і USS Ross вночі 7 квітня випустили 59 ракет по аеродрому сирійських урядових сил Шайрат. В результаті загинуло шість осіб, повідомили в Міноборони Сирії. Операція проводилася у відповідь на хімічну атаку уряду Сирії 4 квітня у містечку Хан-Шейхун, в результаті якої загинули і отримали поранення сотні невинних сирійців, в тому числі жінки і діти.

Глава Сполучених Штатів Дональд Трамп закликав "всі цивілізовані держави" приєднатися до США, щоб покласти край конфлікту в Сирії. Він заявив, що Вашингтон зобов'язаний "стримувати і запобігати поширенню і використанню смертоносного хімічної зброї", яку, за його словами, безсумнівно використовувала сирійська влада.

У свою чергу, держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія виявилася неспроможною виконати свої зобов'язання 2013 року для захисту Сирії від хімічної зброї. За його словами, РФ є співучасником, або просто некомпетентною", оскільки не дотримується угоди з утилізації хімічної зброї в країні.

Глава РФ Володимир Путін заявив, що ця атака порушує міжнародне право.

ВідеоПентагон розслідує, чи не брала Росія участь в хімічній атаці у Сирії

Залиште свій коментар