Символічне віддалення від РФ: президент Казахстану схвалив перехід на латиницю

Дата публікації
Перегляди
1486
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Символічне віддалення від РФ: президент Казахстану схвалив перехід на латиницю

Фото: visualhunt.com

Казахська мова відноситься до тюркської групи і використовувала арабський алфавіт до 1920-х років.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив своїй адміністрації підготувати документи для перекладу казахської мови на латинський алфавіт з кирилиці, що символічно віддалить центральноазіатську країну від Росії.

Про це повідомляє Reuters.

Багата нафтою колишня радянська республіка, в якій проживає 18 мільйонів осіб, має дуже тісні зв'язки з головним торговельним партнером - Росією, але побоюється прагнення Москви зберегти політичний вплив у регіоні.

Казахстан переведе свій алфавіт на латинські літери до 2025 року

Казахстан переведе свій алфавіт на латинські літери до 2025 року

Казахська мова відноситься до тюркської групи, яка використовувала арабський алфавіт до 1920-х років, коли Радянський Союз перевів її на латиницю, яка в 1940 році була замінена кирилицею на основі російського алфавіту.

Нині кирилиця тут має 42 символи, що робить його незручним для використання в цифрових пристроях. Стандартна казахська клавіатура використовує майже всі літерні клавіші і доповнена пунктуаційними клавішами.

Остання версія пропонованого латинського алфавіту буде використовувати знак апострофа для зміни букв. Офіційна назва Казахстану на латиниці буде виглядати як Qazaqstan Respy'blikasy.

Згідно з повідомленням, опублікованим на офіційному сайті Назарбаєва в четвер, він доручив голові своєї адміністрації підготувати проект розпорядження про введення нового алфавіту. Назарбаєв сказав, що перехід буде поступовим.

Казахська мова є державною після здобуття незалежності в 1991 році. Під час останнього перепису населення в 2009 році лише 62 відсотки населення сказали, що вільно володіють як письмовою, так і усною казахською мовою. Російську мову визнано в Казахстані офіційною мовою.

Нагадаємо, що до 2025 року Казахстан повинен перевести свій алфавіт на латинські літери. Це рішення пояснюється домінуванням латинської графіки в світі.

Перший напис на казахському, але латиницею вже з'явився кілька місяців тому на півдні країни в Шимкенті перед візитом туди президента Назарбаєва. Це стало реакцією на ідеї глави держави, висловлені ним у статті про духовну модернізацію нації.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1486
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація