США пішли на загострення відносин з Китаєм

Дата публікації
Перегляди
3378
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США пішли на загострення відносин з Китаєм

США ухвалили резолюцію по Тибету, хоча Китай попереджав не лізти в його справи / Фото: AFP

Сенат США у розпал торгових воєн з Китаєм схвалив резолюцію по болючому для КНР "тибетському питанню".

Американський сенат пішов на нове загострення відносин з Китаєм, публічно звинувативши Пекін в репресіях і порушеннях прав людини в Тибеті.

Резолюція була схвалена сенаторами попри те, що Пекін завчасно зажадав від Вашингтона не лізти в його справи.

У документі парламентарії зажадали від КНР відновити діалог з представниками духовного лідера тибетців Далай-лами, який перебуває у вигнанні, звільнити всіх незаконно затриманих, припинити політику "залякувань, утиски і затримання тих, хто бере участь в мирних акціях протесту", і дозволити іноземним журналістам і дипломатам безперешкодно відвідувати автономію.

Ще однією вимогою сенаторів стало скасування заборони, накладеної Китаєм на відкриття американського консульства в тибетській столиці Лхасі.

Ще до ухвалення резолюції, яка носить рекомендаційний характер, Пекін попередив, що буде розцінювати чергову спробу підняти питання Тибету як втручання в його внутрішні справи.

"Деякі американські сенатори, плутаючи, де правда, а де брехня, чорне з білим, втручаються в справи Китаю, прикриваючись тибетським питанням. Китай рішуче виступає проти цього", - заявив днями глава МЗС КНР Хун Лей.

Водночас примітно, що знову згадати про Тибет американські сенатори вирішили в момент загострення торговельних воєн з Китаєм.

Раніше Пекін, який є монополістом з виробництва рідкоземельних металів, які використовуються в різних високотехнологічних галузях по всьому світу, оголосив про своє рішення запровадити обмеження на експорт цієї сировини. У відповідь на це Вашингтон пригрозив поскаржитися на Пекін в СОТ, щоб та змусила КНР скасувати своє рішення.

А трохи пізніше вже самі США заявили про намір збільшити імпортні мита на китайські сонячні батареї, які постачаються до країни.

Крім економічних суперечок, у країн є і низка інших розбіжностей: останнім часом США все наполегливіше намагаються зміцнитися в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3378
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація