Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
WikiLeaks розповів про космічну війну США з Китаєм

Після того, як Китай знищив у 2007 році власний метеорологічний супутник, відносини між ним та США погіршилися.

WikiLeaks видав чергову дозу документів, в яких сказано, що з 2007 року США і Китай кілька разів опинялися на порозі збройного конфлікту.

Відносини погіршилися через протистояння у гонці космічних озброєнь, старт якій дав Китай, успішно знищивши в січні 2007 року власний метеорологічний супутник. Апарат був збитий ракетою з орбіти на висоті понад 850 кілометрів над Землею.

За документами WikiLeaks, після цього США настійно рекомендували Китаю утриматися від подібних випробувань. У 2008 році Держдепартамент направив Пекіну формальну ноту протесту, в якій, зокрема, зазначалося, що знищення супутника за допомогою балістичної ракети становить загрозу для орбітальних систем, які США та інші країни використовують, зокрема, для забезпечення національної безпеки.

"Будь-яке навмисне втручання в роботу американських космічних систем буде сприйнято як обмеження прав і спроба ескалації конфлікту", - йдеться у документі.

Через рік після інциденту з китайським метеорологічним супутником таку ж операцію провели і США: у лютому 2008 року американська ракета вразила американський супутник, що вийшов з ладу. У Пекіні, проте, поясненням про те, що супутник був небезпечним, не повірили, про що було повідомлено американське посольство.

Як випливає з документів, після того, як американці збили свій супутник, США і Китай протягом декількох місяців вели переговори, в ході яких китайська сторона відзначала, що американська космічна програма носить наступальний характер. Про результат переговорів нічого не повідомляється, але відомо, що Пекін продовжив запускати ракети в космос, викликаючи занепокоєння у Держдепу.

Останній з таких запусків, очевидно, відбувся в січні 2010 року: одна з китайських ракет успішно збила в космосі іншу, запущену майже одночасно з нею.

Читайте також:

WikiLeaks опублікував нові документи про Україну

Сайт WikiLeaks номінували на Нобелівську премію

WikiLeaks повідомив, що "Аль-Каїда" майже готова до створення "брудної бомби"

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції