Обама зустрівся з Далай-ламою, Китай обурений

Обама під час зустрічі висловився на підтримку "унікальних релігійних, культурних і мовних традицій Тибету". У той же час він знову заявив, що вважає Тибет частиною КНР.

Президент США Барак Обама провів зустріч з духовним лідером Тибету Далай-ламою XIV. Влада Китаю обурена зустріччю.

Як повідомляється, американський президент та Далай-лама зустрілися в Білому домі у Вашингтоні в суботу, 16 липня. Зустріч тривала близько 45 хвилин.

Обама і Далай-лама розмовляли при закритих дверях, тому деталі розмови невідомі. У той же час, за повідомленням Білого дому, Обама висловився на підтримку "унікальних релігійних, культурних і мовних традицій Тибету".

Президент США також знову заявив, що вважає Тибет частиною КНР і закликав Далай-ламу налагодити діалог з Пекіном.

Влада Китаю, яка вважає лідера тибетського буддизму сепаратистом і яка закликала Обаму не зустрічатися з Далай-ламою, наразі заявила, що зустріч американського президента з Далай-ламою XIV є втручанням у внутрішні справи країни.

"Американська сторона, незважаючи на серйозні протести і подання з боку Китаю, проявила впертість і організувала в Білому домі зустріч президента Обами з Далай-ламою. Вона образила почуття китайського народу, завдала серйозної шкоди корінним інтересам Китаю, китайсько-американським відносинам", - заявило  МЗС КНР.

У МЗС Китаю був викликаний тимчасовий повірений в справах США в КНР.

Минула зустріч Обами з лідером тибетців, що відбулася в лютому 2010 року, також викликала невдоволення офіційного Китаю.

Нагадаємо, що Далай-лама з 1959 року живе у вигнанні в Індії. За його заявою, його метою є не незалежність Тибету від КНР, а широка автономія.

Читайте також:

Телеведучий спробував розповісти Далай-ламі анекдот про нього і про піцу, вийшов казус

Далай-лама засудив убивство бен Ладена

Юриста з США обрали політичним наступником Далай-лами

Тибетський парламент дозволив Далай-ламі піти з політики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: