Сварка пілотів могла стати причиною падіння Boeing 737-800 - ЗМІ

На думку експертів, при цьому екіпаж не врахував специфіку переходу Boeing 737 з режиму посадки в режим набору висоти.

Після розшифрування самописців Boeing 737-800, що розбився в аеропорту Ростова-на-Дону, домінує в розслідуванні версія про помилку пілотів.

В останні хвилини польоту між пілотами стався конфлікт стосовно того, як виводити лайнер зі складної ситуації, пише "Коммерсантъ".

Здійснюючи другу спробу приземлитися, екіпаж був змушений знову відмовитися від посадки. Обидва заходи пілоти здійснювали в автоматичному режимі, і щоразу їм заважали погодні умови — шквалистий вітер, що постійно змінював напрям. Через це це погано працював автомат тяги, що забезпечує рух літака за заданою траєкторією зниження або підйому в режимі автопілота. Тому було вирішено заходити на посадку вже в ручному режимі.

На висоті близько 270 метрів, не долетівши при цьому близько шести кілометрів до злітно-посадкової смуги, один з льотчиків натиснув клавішу TOGA, яка задає команду для відходу на друге коло, і відключив автопілот, узявши керування на себе.

Як вважають експерти, при цьому екіпаж не врахував специфіку переходу Boeing 737 з режиму посадки в режим набору висоти. У разі швидкого переходу в цих умовах з автоматики на ручне управління, якщо льотчик буде тягнути штурвал на себе, лайнер різко спрямується вгору. Мимовільний маневр літака пілоти вчасно не розпізнали, ймовірно, через втому або відсутність досвіду. Коли швидкість почала падати, в кабіні стався конфлікт.

Льотчик, який керував, продовжуючи підйом, спробував набрати швидкість, збільшивши режим роботи двигунів. Його напарник вважав, що передовсім слід опустити ніс. Він повчав партнера криками: "Стій. Куди? Стояти! Стояти!" - і одночасно намагався припинити набір висоти, відштовхуючи кермо від себе.

В ніч на суботу в російському місті Ростов-на-Дону розбився пасажирський Boeing 737-800, на борту якого було 62 людини - 55 пасажирів, у тому числі чотири дитини, а також сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед пасажирів смертельного Воеіпп було вісім українців (в тому числі 5-річна дитина).

За попередніми версіями, ймовірною причиною катастрофи називали і погані метеоумови. При цьому, в російському Мінтрансі, крім погодних умов, можливими причинами падіння літака називають помилку пілотів.

Тим часом, в Ростов вже прибуло близько 600 осіб – родичів загиблих в авіакатастрофі.

Джерела в оперативному штабі з ліквідації наслідків аварії заявляють, що родичам загиблих буде виплачено компенсацію. Зараз вирішується питання про її розмір.

Слід зауважити, що родичі восьми загиблих в авіакатастрофі в Ростові українців зв'язалися з консульством нашої країни в цьому місті. Всі вони живуть на Донбасі є уродженцями Луганщини і Донеччини.

В літаку були в основному молоді люди у віці до 35 років. Найстаршій загиблій українці було 68.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: