Торговельна війна. Китай оголосив про підвищення ввізних мит на товари зі США, Трамп пообіцяв відповідь вже "увечері"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Торговельна війна. Китай оголосив про підвищення ввізних мит на товари зі США, Трамп пообіцяв відповідь вже "увечері"

Associated Press

Пекін збільшить ставки імпортного мита на американські товари на суму 75 мільярдів доларів США.

Уряд Китаю в п'ятницю, 23 серпня, оголосив підвищення ставок ввізного мита на деякі американські товари від 1 вересня і 15 грудня цього року. Нові підвищені ставки ввізного мита поширюватимуться на американські товари на загальну суму 75 мільярдів доларів США, передає агенція новин AFP.

Зокрема, з вересня планується підняти ставки ввізного мита на 5-10 відсотків на понад 5000 найменувань виробів, що завозяться з США. Від 15 грудня мають набути чинності 25-відсоткові ввізні мита на американські автомобілі і 5-відсоткові - на автозапчастини, повідомили в Пекіні.

Досі уряд Китаю відмовлявся від підвищення ставок митних зборів на ці товарні групи, що завозяться з США, розцінюючи це як жест доброї волі американцям та намір домовитися під час торговельних переговорів з Вашингтоном.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв не баритися із відповіддю і надати вже увечері.

Як повідомлялося, у травні 2019 року США підвищили з 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на низку китайських товарів річним обсягом імпорту у 250 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита.

На початку серпня Трамп оголосив про запровадження додаткових 10-відсоткових мит на імпортні товари з Китаю на суму 300 мільярдів доларів вже з 1 вересня 2019 року. Однак 13 серпня у Вашингтоні вирішили відтермінувати запровадження 10-відсоткових митних зборів на деякі китайські товарні групи до 15 грудня. Останні торговельні переговори між США та Китаєм у липні завершилися без конкретних результатів, але сторони домовилися продовжити їх у вересні.

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"
Наступна публікація