Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Учасники вимагали перерахунку голосів на виборах, зміни виборчого законодавства та гарантування свободи ЗМІ.

Десятки тисяч людей у суботу, 14 квітня, вийшли на вулиці Будапешта на акцію проти курсу прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, чия правоконсервативна партія "Фідес" перемогла на парламентських виборах з результатом у 49, 9 відсотка голосів виборців.

Демонстранти тримали в руках плакати з написами "Ми - більшість", "Ми хочемо жити у правовій державі", "Ми хочемо жити у справжній демократії". Учасники акції вимагали перерахунку голосів, зміни виборчого законодавства та гарантування свободи ЗМІ. Акцію організували безпартійні активісти.

Останніми днями повідомлялося, що під час підрахунку голосів на деяких виборчих дільницях відбувалися порушення, що пішли на користь партії "Фідес". Утім, як зазначають експерти, порушення не могли бути настільки значними, щоб суттєво вплинути на результати виборів.

Як повідомлялося, правоконсервативна партія Орбана "Фідес" на парламентських виборах, що відбулися в Угорщині 8 квітня, здобула переконливу перемогу. Результати голосування шокували передусім молодь. На інтернет-форумах багато хто висловлює бажання покинути країну. Критики звинувачують Орбана в згортанні демократії, тиску на незалежні ЗМІ та корупції.

ВідеоВ Угорщині пройшли парламентські вибори

На дільницях були кілометрові черги. Після опрацювання понад 90% бюлетенів партія чинного прем’єра Віктора Орбана набирає майже 49,5% голосів. Цього достатньо, аби у співпраці з партнерами по коаліції контролювати дві третини парламенту. Орбан неодноразово виступав з антиєвропейською позицією.

В Угорщині пройшли парламентські вибори

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції