Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Партія Орбана отримала конституційну більшість у парламенті Угорщини

Вона контролюватиме 133 мандати.

Угорська партія Фідес отримала безумовну перемогу у виборах за мажоритарними округами та матиме контроль на 2/3 голосів у парламенті.

Про це свідчать попередні результати підрахунку голосів в Угорщині, передає Європейська правда.

199 депутатів угорського парламент обираються за змішаної системою – 93 з них обирають за партійними списками, решту – за мажоритарною системою у 106 виборчих округах.

Партія глави уряду Віктора Орбана найімовірніше контролюватиме 133 мандати – мінімальну кількість голосів для зміни конституції країни.

Цю перемогу партії Віктора Орбана забезпечили переважно депутати-мажоритарники, а не партійне голосування. У голосуванні за партійними списками Фідес підтримали 48,51% виборців. Натомість за мажоритарною системою кандидати від Фідес перемагають в 91 зі 106 округів.

Партія влади дістала перемогу в усіх регіонах країни за винятком столиці. У Будапешті партія влади взяла лише 6 з 18 округів. Також альтернативні кандидати перемогли у трьох округах за межами столиці.

У виборах брали участь шість партій - партія прем'єр-міністра країни Віктора Орбана Фідес, партія Йоббік, Угорська соціалістична партія, "Політика може бути іншою", "Разом" і партія "Демократична коаліція".

Місцеві видання зазначають, що свою кампанію Орбан будував на антиіммігрантських настроях, за це має велику підтримку місцевих правих сил.

Залиште свій коментар

Вибір редакції