Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Центральній Африці вбили трьох російських журналістів

Біля тіл знайшли посвідчення працівників преси.

У Центральноафриканській Республіці знайшли тіла трьох убитих чоловіків. Агенство AFP з посиланням на власні джерела повідомило, що вбиті – громадяни Російської Федерації, а ВВС News підтвердила особи жертв.

ЗМІ РФ із посиланням на посольство своєї країни в ЦАР повідомляють, що на місці виявлення тіл знайдено також дві прес-карти видання "Известия". Разом із тим дипломати поки що не підтвердили офіційно, що загинули саме росіяни, бо інших документів, окрім посвідчень журналістів, не виявлено. Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, зі свого боку, припустила, що йдеться дійсно про громадян РФ. Посольство Росії знаходиться в контакті з правоохоронним органами ЦАР для з'ясування питань наявності російського громадянства", - сказала вона.

ВідеоТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Росія вперше офіційно підтвердила загибель п'ятьох своїх громадян у Сирії. Але в тамтешньому МЗС запевняють, що це не військові, а особи, які в зону конфлікту потрапили нелегально. Оприлюднені у світових медіа дані про загибель сотень росіян і далі називають дезінформацією. Адже батальйону приватної російської військової компанії "Вагнер", який воював у Україні, а тепер у Сирії, Москва не визнає. ТСН знайшла слід одного солдата з армії "Вагнера" у Харкові.

ТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Наразі відомо, що тіла знайдені в 23 кілометрах від міста Сибутамі. Припускають, що вбивство скоїла ціла група озброєних людей. Головний редактор видання "Известия" Арсеній Оганесян на контакт із ЗМІ не виходить, а в редакції газети просять надсилати запити. Російська спілка журналістів оголосила про те, що перевірятиме інформацію про вбивство колег.

Разом із тим "Дождь" уже оприлюднив імена імовірних жертв – це журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Інформацію виданню надали джерела в проекті Михайла Ходорковського "Центр управління розслідуваннями". За цими даними, загиблі в ЦАР працювали над документальним проектом про роботу ПВК "Вагнер". Росіян начебто зупинили на блокпосту, подальші події невідомі, але тіла вже опізнані. Так, ВВС повідомила про розмову з другом одного із загиблих, який підтвердив факт смерті товариша. "Минулого тижня ми бачилися з Орханом, він розповідав про плани поїхати в цю прокляту Центральноафриканську республіку. Але достеменно я не знав, поїхав він туди чи ні. Він людина, яка не знала страху, тому він міг туди поїхати", - розповів Максим Шевченко . "Ми робили разом проект по ЦАРу. Позавчора ввечері вони виходили на зв'язок в останній раз. Правда, дуже важко говорити, це мої друзі", - сказав головний редактор Центру управління розслідуваннями Андрій Коняхин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції