У флагманській моделі літаків Boeing виявили небезпечну несправність

У флагманській моделі літаків Boeing виявили небезпечну несправність

Associated Press

Технічні проблеми стосуються кріплень елементів.

У літаках Boeing 787 Dreamliner виявили нову технічну несправність конструкції. Через це довелося призупинити постачання моделі.

Про це 8 вересня повідомляє Morning Star.

У Boeing кажуть, що проблема пов’язана із тим, як деталі скріплялися під час побудови горизонтального стабілізатора (заднього крила). Компанія переконує, що неполадка стосується ще не доставлених замовникам літаків та була виявлена цього року і буде вирішена вже найближчим часом.

Раніше Boeing вже посадив вісім літаків серії 787 через проблеми під час їх виробництва, що змусило органи контролю США переглянути принципи контролю якості, запроваджені майже десять років тому.

 У серпні Boeing передав замовникам 4 літаки, у той час як щомісячна спроможність конвеєра у 10 літаків продовжує випереджати обсяг нових замовлень.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року невдовзі після зльоту розбився Boeing 737 MAX індонезійської бюджетної авіакомпанії Lion Air. У березні 2019 року також невдовзі після вильоту з аеропорту Аддис-Абеби впав такий самий літак авіакомпанії Ethiopian Airlines. В обох випадках експерти відзначали порушення траєкторії і швидкості набору висоти з подальшим неконтрольованим падінням лайнерів. Внаслідок аварій загинули 346 осіб.

Після цих авіакатастроф більшість країн світу заборонили експлуатацію Boeing 737 MAX до закінчення розслідування. Пізніше FAA виявило новий дефект у програмному забезпеченні моделі Boeing 737 MAX. Компанія повинна була усунути цей недолік. Заборону на експлуатацію цієї моделі Boeing скасують, коли її буде визнано безпечною, заявили в FAA.