У Греції парламент схвалив пенсійну реформу і підвищення податків

Натомість Афіни отримають 86 мільярдів євро протягом трьох років.

Парламент Греції схвалив законопроект, згідно з яким підвищується податкове навантаження і скорочуються пенсії.

Громадяни будуть більше платити за інтернет і телебачення. Також додатковими зборами обкладуть деякі продукти харчування та інші популярні товари — зокрема, каву і електронні сигарети.

Внесення законопроекту викликало хвилю обурення по всій країні. У мітингах і страйках брали участь щонайменше 25 тисяч осіб. У центрі Афін протестувальники закидали поліцейських камінням і коктейлями Молотова.

Перетворення податкової і пенсійної систем стало одним з пунктів угоди між Грецією та ЄС за програмою виходу з боргової кризи. Євросоюз зажадав провести в країні приватизацію держвласності на 50 мільярдів євро, а також ввести режим економії. Натомість Афіни отримають 86 мільярдів євро протягом трьох років. В ході референдуму 5 липня 61,31 відсотка проголосували греків висловилися проти запропонованих кредиторами заходів.

Нагадаємо, що раніше 4 лютого в Греції профспілки вивели на одноденний загальнонаціональний страйк тисячі людей проти пенсійної реформи, яку запланував уряд Алексіса Ціпраса.

У Греції оголошено загальний дводенний страйк

Громадський транспорт, приміські поїзди та поромні переправи країни завмерли на дві доби. До страйку приєднаються також держслужбовці, лікарі та журналісти - до неділі в ефір не вийдуть новинні теле- та радіопрограми. А в неділю профспілки закликають греків вийти на демонстрації по всій країні. Страйк проводять через податкову і пенсійну реформи, анонсовані урядом. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: