У Казахстані побоюються російського вторгнення: що відомо

У Казахстані побоюються російського вторгнення: що відомо

Фото: Associated Press

Ставлення до Москви погіршується на тлі війни в Україні.

За останні пів року зросла кількість мешканців Казахстану, які вважають, що Російська Федерація може вторгнутися до їхньої країни. Ставлення до Москви погіршується на тлі війни Росії в України.

Про це повідомляє Reuters.

Опитування неурядової організації MediaNet і PaperLab показує, що кількість людей, які вважають, що Москва може вторгнутися до Казахстану, зросла від 8,3% у попередньому опитуванні до 15%.

Крім того, майже 60% громадян так само нейтрально ставляться до війни, 12,8% підтримують Росію і 21,1% підтримують Україну. Зазначається, що ці дані збігаються із цифрами такого ж опитування у грудні 2022-го.

Майже третина опитаних заявила, що їхнє сприйняття Росії погіршилося через війну. Втім, у понад половини казахів ставлення до РФ не змінилося. 4,7% респондентів заявили, що воно покращилося.

Слід зауважити, що Центральноазіатська країна з населенням 20 млн осіб має тісні історичні, економічні та військові зв'язки з Москвою. Втім, Астана тримає нейтралітет, відмовляючись визнати анексію Росією частини території України. Також країна має тісні зв'язки з Китаєм, який вклав сотні мільярдів доларів у його нафтогазову промисловість.

В опитуванні MediaNet і PaperLab взяли участь 1,1 тис. респондентів. Його проводили від 3 до 12 травня.

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що після окупації України Путін не зупинився б та розпочав би війну проти інших незалежних держав. Він переконаний, що наступною жертвою російської агресії міг би стати Казахстан. Саме тому політик не розуміє, чому досі деякі лідери держав прибули до Москви на парад.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація