Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Китаї допустили застосування сили для повернення Тайваню

Водночас лідер країни сподівається на мирну інтеграцію.

Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив Тайваню, що возз’єднання має стати основною метою будь-яких переговорів і навіть пригрозив застосувати військову силу для повернення острова до складу КНР.

Про це він заявив під час виступу на честь 40-річчя "Звернення до тайванських співвітчизників", передає The New York Times.

"Ми не обіцяємо відмовитися від застосування сили і збережемо за собою право вживати всіх необхідних заходів", - заявив Сі.

Водночас, він зазначив, що ці варіанти можуть бути застосовані проти "втручання зовнішніх сил".

За його словами, китайська влада поважає і поважатиме релігійні та інші свободи жителів Тайваню, однак категорично виступає проти сепаратистських настроїв.

"Різні системи не є перешкодою для об'єднання, і тим більше вони не можуть служити виправданням для сепаратизму. Приватна власність, релігійні переконання і законні права та інтереси тайванських співвітчизників будуть повністю забезпечені", - підкреслив Сі.

Нагадаємо, від 1949 року острів Тайвань є підконтрольним уряду Китайської республіки. У тому році на острів після поразки у громадянській війні втекли прихильники партії Гоміньдан на чолі з Чан Кайши. Вони вважають себе правонаступниками китайської держави до приходу до влади комуністів, які й досі керують Китаєм та вважають Тайвань своєю територією.

Залиште свій коментар

Вибір редакції