У колонії помер організатор убивства Анни Політковської

Напередодні адвокати мали намір клопотати про звільнення засудженого.

Засуджений до довічного ув'язнення організатор убивства російської журналістки Анни Політковської Лом-Алі Гайтукаєв помер 10 червня в міжобласній лікарні Вологди після тривалої хронічної хвороби.

Про це інформує "Дождь".

Гайтукаєв відбував термін у виправній колонії номер 5 Вологодської області РФ, де, за словами його племінника, ставав жертвою побиттів. Адвокати Гайтукаєва мали намір подати позов щодо цього у 2015 році, але їм відмовили. 

У листопаді того ж року Гайтукаєву діагностували інвалідність другої групи і цироз печінки. Адвокат Олена Харіоновська заявила, що його хвороба могла стати приводом до звільнення з-під ув'язнення: "Ми підготували клопотання про його звільнення, посилаючись на статтю 81 КК РФ. А в суботу (10 червня) він помер".

Журналістку Анну Політковську, яка гостро критикувала політику російського лідера Володимира Путіна, застрелили у під'їзді її будинку в Москві 7 жовтня 2006 року. У червні 2014 року Московський міський суд виніс обвинувальний вирок п'ятьом причетним до злочину. Безпосереднього виконавця вбивства Рустама Махмудова та організатора Лом-Алі Гайтукаєва засудили до довічного ув'язнення. Їхні спільники Джебраїл Махмудов і його брат Ібрагім, а також Сергій Хаджикурбанов отримали 14, 12 і 20 років колонії суворого режиму відповідно. Замовників убивства досі не знайшли.

ВідеоУ Москві згадують вбиту журналістку Ганну Політковську

Залиште свій коментар