У колонії помер організатор убивства Анни Політковської

Напередодні адвокати мали намір клопотати про звільнення засудженого.

Засуджений до довічного ув'язнення організатор убивства російської журналістки Анни Політковської Лом-Алі Гайтукаєв помер 10 червня в міжобласній лікарні Вологди після тривалої хронічної хвороби.

Про це інформує "Дождь".

Гайтукаєв відбував термін у виправній колонії номер 5 Вологодської області РФ, де, за словами його племінника, ставав жертвою побиттів. Адвокати Гайтукаєва мали намір подати позов щодо цього у 2015 році, але їм відмовили. 

У листопаді того ж року Гайтукаєву діагностували інвалідність другої групи і цироз печінки. Адвокат Олена Харіоновська заявила, що його хвороба могла стати приводом до звільнення з-під ув'язнення: "Ми підготували клопотання про його звільнення, посилаючись на статтю 81 КК РФ. А в суботу (10 червня) він помер".

Журналістку Анну Політковську, яка гостро критикувала політику російського лідера Володимира Путіна, застрелили у під'їзді її будинку в Москві 7 жовтня 2006 року. У червні 2014 року Московський міський суд виніс обвинувальний вирок п'ятьом причетним до злочину. Безпосереднього виконавця вбивства Рустама Махмудова та організатора Лом-Алі Гайтукаєва засудили до довічного ув'язнення. Їхні спільники Джебраїл Махмудов і його брат Ібрагім, а також Сергій Хаджикурбанов отримали 14, 12 і 20 років колонії суворого режиму відповідно. Замовників убивства досі не знайшли.

ВідеоУ Москві згадують вбиту журналістку Ганну Політковську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: