У Кремлі прокоментували отруєння колишнього співробітника ГРУ в Британії

У Кремлі прокоментували отруєння колишнього співробітника ГРУ в Британії

Фото: Reuters

Раніше з'явилася інформація про те, що колишній російський розвідник потрапив до лікарні.

У Кремлі не мають інформації щодо отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля в Британії.

Про це заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, передає Интерфакс.

"Зараз ми бачимо, що сталася подібна трагічна ситуація, однак ми не володіємо інформацією, що могло стати причиною, чим займався цей чоловік, з чим це могло бути пов'язано. І тому давати якийсь коментар я просто не можу", - сказав представник Путіна.

"Ви знаєте, як він опинився на Заході, в результаті яких дій і рішень. Я не буду повторювати", - додав Пєсков.

Також він прокоментував заяви щодо причетності до його отруєння російських громадян: ці підозри "довго себе чекати не змусили", сказав Пєсков.

Він додав, що Росії не надходило звернень про співпрацю в розслідуванні інциденту, але Москва відкрита до взаємодії.

Раніше ВВС повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною.

Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя, а дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа" на те, що сталося з її чоловіком. Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004 року його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995 року передавав Секретній розвідувальній службі Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.

2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Сергій Скрипаль став жити у Британії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація