У МАГАТЕ не бачать ознак ядерного роззброєння Північної Кореї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В організації занепокоєнні подовженням ядерної програми КНДР.

Корейська народно-демократична республіка (КНДР) продовжує розвивати свою ядерну програму попри свої зобов'язання з денуклеаризації.

Про це йдеться у повідомленні Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає AFP.

"Продовження та подальший розвиток ядерної програми КНДР та пов'язані з нею заяви КНДР викликають серйозну стурбованість", - заявили в організації.

2009 року Пхеньян випровадив спостерігачів МАГАТЕ з країни і з тих пір не дозволяє їм здійснювати перевірки на своїй території. Організація відслідковувала інформацію щодо ядерної активності Північної Кореї за допомогою відкритих джерел та супутникових знімків.

ВідеоПівнічна Корея демонтувала свій єдиний полігон для підземних ядерних випробувань

Технічних експертів серед присутніх не було, самі лише медійники, яких відібрали у Пхеньяні. Влада КНДР запевняє, що підірвані всі три діючі шахти та наземні споруди. Мовляв, цим вона демонструє свої миролюбиві настрої після історичної зустрічі глав двох Корей. Насправді ж вчені вважають, що полігон був нефункціональний ще з минулої осені, коли його частина обвалилася після випробувань.

Північна Корея демонтувала свій єдиний полігон для підземних ядерних випробувань

Як повідомлялося раніше, КНДР покращує свій єдиний ядерний науково-дослідний центр в Йонбені, незважаючи на досягнення домовленостей про денуклеаризацію за підсумками зустрічі північнокорейського лідера Кім Чен Ина з президентом США Дональдом Трампом. 

Лідер КНДР Кім Чен Ин зобов'язався до "повної денуклеаризації Корейського півострова" у спільному документі, підписаному з президентом США Дональдом Трампом у Сингапурі.

Дональд Трамп і Кім Чен Ин зустрілися 12 червня в Сингапурі, де провели історичний саміт між країнами. Американський лідер назвав цю зустріч "набагато краще, ніж хто-небудь міг очікувати". Під час зустрічі лідери підписали документ про ядерне роззброєння Північної Кореї і гарантії безпеки для азіатської країни з боку США. Після саміту президент Штатів дав прес-конференцію, де розповів подробиці розмови з Кім Чен Ином, а також про санкції, війні на Корейському півострові і багато іншого.

ядерна програма КНДР

Залиште свій коментар

Вибір редакції