Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мережі оприлюднили листа дружини Сущенка до першої леді Франції

Український журналіст перебуває під арештом у РФ.

Дружина українського журналіста Романа Сущенка Анжеліка написала відкритого листа дружині новообраного президента Франції Еммануеля Макрона Бріджит Троньє.

Про це повідомив адвокат Марк Фейгін у Facebook.

Дружина Сущенка попросила першу леді Франції посприяти у звільненні журналіста. Українка розповіла, що родина Сущенка прожила у Франції 6 років, де він працював як кореспондент державного агентства Укрінформ.

"Мій чоловік був заарештований в Москві 30 вересня 2016 року в період його перебування у рідних і звинувачений в шпигунстві на користь української держави. Безліч громадських організацій виступили за звільнення Романа, в тому числі журналістських і правозахисних, офіційних і громадських", - написала Сущенко.

Дружина українського журналіста нагадала про війну в Україні, яку розпочала Росія.

"Війна в Україні, яку веде російське керівництво, вбирає в себе, раз по раз, все нових жертв. Мій чоловік виявився в цій ситуації не з власної волі, а як заручник непередбачуваних обставин. Він журналіст, а не "шпигун", в чому його звинувачує Москва. І для того, щоб вселити це людям, що утримують його в Росії, необхідні неймовірні зусилля, на яке тільки і здатне керівництво Французької Республіки", - заявила жінка.

Вона додала, що звернутись до Троньє її "спонукало бажання знайти вірного союзника в біді у настільки улюбленій нею Франції".

"Ви викликаєте в мені особливу довіру і впевненість, як людина здібна мені допомогти. Не мені Вам давати поради, яким чином можна було б сприяти швидкому звільненню мого чоловіка. Ви самі змогли б діяти, як підказало б Ваше серце. Впевнена, що Вам, як нікому, це під силу", - додала дружина журналіста.

Нагадаємо, 26 квітня Лефортовський суд Москви подовжив до 30 червня арешт українському журналісту Роману Сущенку, якого незаконно утримують у Росії і звинувачують в шпигунстві. Зазначається, що засідання відбулося в закритому режимі, бо справа Сущенка має гриф "цілком таємно". 

3 жовтня 2016 року з'явилася інформація про арешт Романа Сущенка Лефортовським судом на 2 місяці. Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, витік яких за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави". Проти українця порушили кримінальну справу за статтею про шпигунство.

Відео Адвокати журналіста Сущенка намагаються оскаржити подовження його арешту в Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції