У Нідерландах прокоментували загострення конфлікту з Туреччиною

Дата публікації
У Нідерландах прокоментували загострення конфлікту з Туреччиною

Марк Рютте, ліворуч / Reuters

Прем'єр-міністр Марк Рютте виступає за примирення.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив у неділю, що він зробить все, аби сприяти деескалації дипломатичного протистояння з Туреччиною, яке охарактеризував як найгірше з тих, що пережили останніми роками Нідерланди.

Про це повідомляє Reuters.

"Я ніколи не мав справи з цим раніше, але ми хотіли б бути більш розсудливою стороною", — заявив Рютте після погроз Туреччини дати "жорстку" відповідь на видворення її міністрів з Нідерландів.

"Якщо вони будуть нагнітати ситуацію, нам доведеться реагувати, але ми зробимо все, що в наших силах, аби сприяти деескалації", — додав Рютте.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим засудив дії влади Нідерландів, що не дозволила міністру у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатмі Бетулен Саян Кайе увійти на територію турецького генконсульства в Роттердамі.

"Ми рішуче протестуємо проти дій влади Нідерландів. Відповідні заходи Анкари будуть вкрай жорсткими. Тиск на Туреччину і міністра, який володіє дипломатичною недоторканністю, неприпустимі", — сказав він.

Додамо, що нідерландський уряд у суботу, 11 березня, відкликав дозвіл на посадку повітряного судна міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Уряд Нідерландів повідомив у своїй заяві, що дозвіл відкликано через "ризики для громадського порядку і безпеки", до яких міг призвести візит міністра закордонних справ Чавушоглу в Роттердам. Він збирався виступити перед турками щодо референдуму 16 квітня стосовно конституційних реформ в Туреччині.

Таким чином, уряд звернув на себе гнів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Турецький президент пообіцяв у відповідь ввести заходи проти нідерландських дипломатичних рейсів. "Вони не тямлять у політиці або міжнародній дипломатії", — заявив Ердоган, додавши, що "ці нацистські залишки, вони фашисти".

Згодом нідерландські ЗМІ повідомили, що з країни депортують Сайян Кайя. Її оголосили персоною "нон ґрата" й не дозволили пройти до будівлі турецького генконсульства в Роттердамі. Сотні турків у Нідерландах вийшли на вулиці міст. Особливо людний мітинг зібрався під дверима консульства Туреччини в Роттердамі. Саме там, за збігом обставин, до нього спробувала потрапити міністр у справах сім'ї та соцполітики Туреччини, Сайян Кайя, але її не пустили. 

На вулицях Роттердама зібралися прихильники президента Туреччини Ердогана. У місті мав відбутися мітинг на його підтримку — на майбутньому референдумі він хоче розширити свої повноваження та подовжити свій термін перебування на посаді. У Європі такі дії Ердогана вважають недемократичними, а тому забороняють подібні мітинги.

Мітингувальників у Роттердамі поліція розганяла водометами та завдяки підрозділам кінної поліції, повідомило агентство AFP. Проти протестувальників також застосовували гумові кийки. 

Відзначимо, у Нідерландах проживає близько 400 тисяч осіб турецького походження.

Турецький президент назвав нідерландців "пережитками нацизму і фашистами"

Турецький президент назвав нідерландців "пережитками нацизму і фашистами"

Наступна публікація