У Північній Ірландії через візит Єлизавети II розгорілися сутички

Єлизавета II і екс-лідер IRA вперше в житті мають потиснути один одному руки.

Королева Великобританії Єлизавета II напередодні прибула в Північну Ірландію з дводенним візитом. Через це у регіоні почалися заворушення, повідомляє BBC.

На заході Белфаста у вівторок ввечері близько 100 молодих людей закидали поліцейських петардами і пляшками із запальною сумішшю. Зіткнення відбулися поряд з торговим центром. Дев'ять поліцейських отримали поранення. У район події були відправлені додаткові підрозділи, а в повітря піднято вертоліт.

Однак додаткові заходи не знадобилися. Ближче до ночі в районі знову стало спокійно. Поліція вважає, що безлади не були організованими.

Крім того, поранення отримав ще один чоловік, який намагався перешкодити стражам порядку зняти прапор Ірландії, вивішений на горі над містом на знак протесту проти візиту британської королеви.

Тим часом візит Єлизавети II в Ольстер триває. Планується, що в середу вона зустрінеться з колишнім лідером Ірландської республіканської армії (IRA) Мартіном Макгіннес.

Єлизавета II і Макгіннесс вперше в житті мають потиснути один одному руки, що стане наочним знаком примирення сил і символом успішного підсумку північноірландського мирного процесу.

Макгіннесс наразі займає пост заступника першого міністра в уряді країни, проте як і раніше відстоює ідею об'єднаної Ірландії, очолюючи націоналістичну партію "Шинн фейн". До сих пір представники партії відмовлялися зустрічатися з королевою.

Залиште свій коментар